שתף קטע נבחר

מנכ"ל משרד הבטחון פורש; מחליף: גבי אשכנזי

יעקב תורן יסיים את תפקידו לאחר פחות משנה. הוא יוחלף על ידי האלוף (מיל') גבי אשכנזי שמונה מטעמו של עמיר פרץ

מנכ"ל משרד הבטחון, יעקב תורן, הודיע היום (ה') על סיום תפקידו לאחר פחות משנה. את מקומו יתפוס האלוף (מיל') גבי אשכנזי. 

 

"השר עמיר פרץ הבהיר לי זמן קצר לאחר כניסתי לתפקיד כי בכוונתו למנות איש מטעמו. כדי לא לפגוע ברציפות ובתפקוד השוטף של משרד הבטחון, סיכמנו כי אמשיך בתפקידי עד השלמת משימות חיוניות. בימים הקרובים אסיים את תפקידי ואעביר את האחריות למחליפי", כך אמר הבוקר תורן לאנשי משרד הבטחון.

 

עם כניסתו של שר הביטחון פרץ לתפקיד הייתה הערכה כי יפעל להחלפתו של תורן. פרץ אמנם ציין כי אינו מתכוון לבצע חילופים בצמרת המשרד, אך כעת מתברר כי את ההודעה על חילופי המנכ"ל, הוא מסר כבר לפני מספר חודשים. את תפקיד מנכ"ל משרד הבטחון ימלא אלוף פיקוד הצפון לשעבר וסגן הרמטכ"ל לשעבר האלוף (מיל') גבי אשכנזי.

 

בשיחה שקיים הבוקר תורן עם הנהלת משרד הבטחון אמר: "נקראתי למשרד הבטחון, מתוקף תפקידי כיושב ראש רפא"ל על ידי השר שאול מופז, בעקבות משבר האמון שנוצר בין מערכת הבטחון האמריקנית לישראלית. מיום כניסתי לתפקיד פעלתי לשיקום היחסים והאמון, ולהחזרת שיתוף הפעולה עם בת בריתנו החשובה ביותר למסלול תקין וחיובי".

 

יעקב תורן (66) נכנס לתפקידו בספטמבר 2005 והחליף את האלוף (מיל') עמוס

 ירון, שסיים את תפקידו לאחר שש שנים על רקע המשבר הבטחוני עם ארצות הברית. תורן ששירת בחיל האוויר ומערכת הבטחון במשך 25 שנה, מילא שורה של משימות בתפקידו כמנכ"ל ובין היתר, במהלך תפקידו, הייתה התקדמות משמעותית לפיתוח מערכת החץ, כמו כן עסק בכל הקשור לפרויקט של מיגון יישובים בקווי העימות, ובמרץ 2006 אף הודיע כי לאור שיקום היחסים בכל הקשור לייצוא הבטחוני, שבה ישראל לעבוד עם סין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תורן. זה הולך
צילום: אפי שריר
אשכנזי. וזה בא
צילום: אפי שריר
מומלצים