שתף קטע נבחר

צה"ל השתלט על הכפר מרון א-ראס בדרום לבנון

ההשתלטות על הכפר השיעי התנהלה תחת חילופי אש ובסיוע ירי טנקים, מטוסים וספינות. פצצה במשקל חצי טון הוטלה על מוצב חיזבאללה. לבנון: חיל האוויר פגע גם באנטנות של חברה סלולרית. צה"ל: אלו אנטנות של רדיו לבנוני ששימשו לתעמולה נגד ישראל. חייל צה"ל נפצע קל-בינוני מירי חיזבאללה על מוצב בגבול הצפון

פחות מיממה לאחר דבריו של הרמטכ"ל רב-אלוף דן חלוץ בדבר תחילת "פעילות קרקעית מוגבלת", נכנסו כוחות צה"ל הבוקר (שבת) לאזורים בדרום לבנון והשתלטו על עמדות בכפר מרון א-ראס שהיה בשליטת חיזבאללה. על פי הדיווחים נכנסו חיילים אל הכפר ויצאו ממנו לסירוגין, כאשר פעילותם מלווה בירי ארטילרי של פגזים, ירי מטנקים, מהאוויר ומהים.

 

מפקד זרוע היבשה, האלוף בני גנץ, אמר בתדרוך לכתבים כי צה"ל השלים את ההשתלטות על הכפר. האלוף גנץ הוסיף כי במהלך היום הותקפו למעלה מ-100 יעדי חיזבאללה ברחבי לבנון. הוא ציין שנפגעו עשרות מחבלים. גורמי ביטחון בישראל אמרו כי המטרה איננה השתלטות על הכפר אלא תפיסת עמדות, כדי להיאבק במחבלי חיזבאללה ששלטו בו. בקרבות העזים שהתחוללו השבוע באזור מרון א-ראס נהרגו שישה חיילים.

 

 


כוחות צה"ל בדרכם צפונה (צילום: איי.פי)

 

כניסת הכוחות אל הכפר מרון א-ראס לוותה בחילופי אש. סוכנויות הידיעות דיווחו כי הכוחות הגיעו עד מרחק של 180 מטרים מאנשי החיזבאללה, שהשיבו לעברם אש, ללא נפגעים. במהלך הלחימה הוטלה פצצה במשקל חצי טון על מוצב של חיזבאללה במרחק כ-500 מטרים מן הגבול, סמוך לכפר עצמו. מוצבים נוספים של חיזבאללה הופצצו על ידי ספינות של חיל הים הישראלי העוגנות מול חופי לבנון.

 

חייל צה"ל נפצע אחר הצהריים באורח קל עד בינוני מירי חיזבאללה על מוצב צה"ל בגזרה המערבית בגבול הצפון. הוא פונה לקבלת טיפול בבית חולים, ופרטי האירוע נבדקים.

 

מוקדם יותר חשפו כוחות צה"ל הלילה מצבור של תחמושת במהלך פעילות בכפר מרוואחוין שבדרום לבנון. באזור התגלו משגר של טילים נגד טנקים, רובים וכמה טילים. 


כפר בלבנון לאחר תקיפת צה"ל (צילום: איי פי)

 

המטרות: שני צוותי שיגור ומרחבי שיגור

 

במקביל, ממשיך לפעול צה"ל גם מן האוויר. בצהריים פגע חיל האוויר באנטנות במהלך תקיפות בצפון לבנון. גורם בצבא לבנון דיווח כי מדובר באנטנות חברות תקשורת סלולרית. בצה"ל אמרו כי מדובר באנטנות של רדיו "הור" ששימש לתעמולה והסתה נגד ישראל. מוקדם יותר נגרמו שיבושים קשים בשידורי הטלוויזיה במרכז ובצפון לבנון, כתוצאה מתקיפות חיל האוויר הלילה. בשבוע שעבר תקף חיל האוויר כמה פעמים את תחנת הטלוויזיה "אל מנאר" של החיזבאללה. בנוסף, הותקפו מרחבי שיגור של רקטות קטיושה, צירים המובילים למרחבי השיגור ושני צוותים שניסו לשגר רקטות לעבר ישראל.

 

במהלך הלילה הפציץ חיל האוויר כ-70 מטרות בשטח לבנון, שהוגדרו "יעדי טרור" המשמשים את ארגון החיזבאללה. עיקר המטרות שהופצצו היו בדרום לבנון. במקביל, חשפו הלילה כוחות צה"ל באזור מצבור של תחמושת במהלך פעילות בכפר מרוואחוין. באזור התגלו משגר של טילים נגד טנקים, רובים וכמה טילים.

 

בין המטרות שהותקפו מהאוויר היו משגר רקטות בן ארבע קנים בעפונה שבדרום לבנון, וכן 5 משגרים נוספים. כמו כן הותקפו שני יעדים שבהם ככל הנראה הוסתרו משגרי רקטות. עוד נפגעו מספר כלי רכב חשודים של הארגון, בהם מוסווים, שהגיעו לנקודות המשמשות לשיגור קטיושות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
כוחות צה"ל בדרך לגבול
צילום: איי פי
צילום: איי פי
אזור שהותקף בדרום לבנון
צילום: איי פי
מומלצים