שתף קטע נבחר

פורום ה-CFO: מעסיקים בצפון לא מתחשבים בעובדים

טוען: המעסיקים התחשבו עד היום בעובדים שלא הגיעו לעבודה בגלל הלחימה בצפון אך נראה שהמגמה עומדת להשתנות בשל החלטת הממשלה שלא להתחייב על היקף תשלום הנזקים העקיפים

מרבית בעלי העסקים בצפון התחשבו עד כה בעובדים, ולא הפעילו לחץ על עובדים שלא הגיעו לעבודה עקב הלחימה, אך נראה כי מגמה זו עומדת להשתנות. כך עולה בדיקה שערך פורום ה-CFO, המאגד את סמנכ"לי הכספים של החברות המובילות במשק.

 

לדברי פורום ה-CFO, החלטת הממשלה שלא להתחייב על היקף תשלום הנזקים העקיפים לחברות מאלצת את החברות להקשיח עמדות מול העובדים, כדי להקטין את הנזקים.

 

מבדיקת הפורום עולה כי היקף היעדרות העובדים בימים האחרונים מגיע ל-40% בממוצע למפעל. לדברי הפורום, הבעיה אינה נוגעת רק למפעלים בערים ובאזורים הסובלים מהפגזות ישירות, אלא גם לאזורי תעסוקה מרוחקים יותר, כמו מגדל העמק, מת"ם שבדרום חיפה ויקנעם, שרבים מהעובדים בהם מגיעים מערי הצפון. לדברי הפורום, הסיבה המרכזית לאי הגעה לעבודה נובעת מהחשש להשאיר את הילדים לבד בבית.

 

הפורום קורא לשרת החינוך, יולי תמיר, לגייס מיד צוות חירום לפתרון הבעיה. לדברי יו"ר הפורום, נגה קינן, זו הייתה צריכה להיות שעתם היפה של משרד החינוך, תנועות הנוער וחברת המתנ"סים שהיו אמורים להכין תוכניות חירום ולהתגייס לאירוח ילדי העובדים מחיפה והצפון לפעילות מאורגנת ולאפשר לעובדים להגיע לעבודתם. לדברי קינן, הפתרון של אירוח משפחות שלימות במרכז הארץ לא מאפשר לעובדים להגיע לעבודה ואינו מתאים למשק במלחמה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עדי ארקין
המעסיקים יפסיקו להתחשב
צילום: עדי ארקין
מומלצים