שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הושלמה ההשתלטות על בינת ג'ביל
  ביום לחימה נוסף בגבול לבנון נפצע חייל צה"ל באורח קל. כוחות השתלטו על האזור שבין מרון א-ראס לעיירה הנחשבת כ"בירת החיזבאללה", לקראת המשך הפעילות הקרקעית. "אנחנו נקבע את הכללים שם, נסיים את המשימה - ונצא". למרות ההתקדמות והיתרון שנוצר, יודעים בצה"ל שחיזבאללה מכין עוד הפתעות. "עד שאתה לא פותח את העטיפה של הסוכריה אתה לא יודע מה בדיוק יש בפנים"

  אחרי כמעט שבוע של לחימה, השלים צה"ל את ההשתלטות על מרחב הכפר מרון א-ראס והעיירה בינת ג'ביל בגזרה המרכזית של דרום לבנון. כוחות גולני, צנחנים ושיריון, בחיפוי חיל האוויר, השלימו את ההשתלטות במהלך הלילה. "כעת אנו עוסקים באיסוף ממצאים, גופות מחבלי חיזבאללה ועדויות שונות, תוך היערכות לקראת השלב הבא", אמר ל-ynet סגן-אלוף איציק רונן, סגן מפקד חטיבה 7 של השיריון.

   

  בזירת הלחימה בשטח לבנון נפצע הבוקר חייל צה"ל באורח קל. שלושה אחרים פונו לקבלת טיפול, משום שחשו ברע.  

   

   

  הקרבות במרון א-ראס ופאתי בינת ג'ביל היו למעשה משימות הקרקע המשמעותיות הראשונות של צה"ל במערכה הנוכחית, וגבו מחיר כבד של תשעה לוחמים. גם במהלך הבוקר (ג') אירעו מספרי תקריות אש במרחב, בין כוחות צה"ל לאנשי החיזבאללה, אך לא דווח על נפגעים.


  אזור הקרבות בין מרון א-ראס לבינת ג'ביל 

   

  סא"ל רונן אמר היום, לאחר ההשתלטות על המרחב, כי במצב שנוצר "יכול צה"ל לייצר אש מדויקת לכל מקום שיחפוץ (בתוך בינת ג'ביל) ולהביא את הכוחות הפועלים למינימום סיכון. אנו מכירים את הפעילות הזאת. נוכל לפעול במרכז הכפר או במקומות אחרים באמצעות החיילים והאמצעים שלנו".

   

  בצה"ל כבר חושבים קדימה ויודעים כי לכוחות צפויה התנגדות קשה גם במשימות הבאות. סא"ל רונן ציין כי בכוונת חוליות טרור למשוך את הכוחות לתוך אזורים בכפר עצמו, אך בצה"ל מודעים למלכודות אלה. "אנחנו לא נותנים להם לעשות את זה, אנו מודעים לחסרונות ומאידך ליתרונות שלנו ומנצלים את בצורה הטובה ביותר", אמר.


  פינוי פצועים במהלך הקרב ליד בינת ג'ביל (צילום: רויטרס)

   

  הוא הוסיף כי כעת היוזמה היא בידי צה"ל אך "ייתכן שעוד יהיו היתקלויות וחילופי אש. יש במקום עוד לפחות כמה עשרות מחבלים אבל לנו יש משימה, לצמצם כמה שיותר את ירי הרקטות לעבר ישראל ולפגוע בתשתיות - וכך נעשה. אחרי שסיימנו את השלב הראשון, נהיה אנו אלה שנעצב את הכללים כאן. ברגע שנסיים את המשימה נעזוב".

   

  במהלך פעולותיו, ציין סא"ל רונן, מקפיד צה"ל לאסוף חומר מודיעין שמאפשר לו ללמוד את האויב ולהתכונן טוב יותר להמשך הפעילות. "עד שאתה לא פותח את העטיפה של הסוכריה אתה לא יודע מה בדיוק יש בפנים", אמר. "עכשיו אנחנו בתוך השטח, רואים מקרוב עם מה אנו מתמודדים ונערכים לכך בהתאם. יש לנו את החיילים הכי טובים בעולם".

   

  במקביל להמשך הלחימה הקרקעית בקירבת הגבול וירי הרקטות הבוקר על יישובי הצפון, נמשכת גם המערכה האווירית. הלילה נהרגו שבעה תושבים בהפצצה אווירית על בית בעיירה נבטייה בדרום לבנון. מטוס חיל-האוויר שיגר טיל לעבר הבית בנבטיה וגרם להרס מיידי ולמותו של בעל הבית, מוחמד גאנדור, ביחד עם שישה אנשים נוספים ששהו באותה שעה במקום. אשתו של גאנדור קבורה עדיין תחת ההריסות.

   

  מוקדם יותר הפציץ צה"ל בלבנון בנקים שהחזיקו בכספי חיזבאללה, במסגרת פעילותו להרוס את התשתית הכלכלית של ארגון הטרור, כך דיווחה רשת הטלוויזיה האמריקנית אן.בי.סי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  בדרך למעוז
  צילום: רויטרס
  צילום: ניב קלדרון
  קרבות קשים. 9 הרוגים בשבוע האחרון
  צילום: ניב קלדרון
  מומלצים