שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שגריר איראן בלבנון: נגיב בעוצמה אם סוריה תותקף
  בראיונות לכלי תקשורת בארצו טען השגריר כי לישראל אין יכולת להתמודד עם איראן, וציין כי יכולתו הצבאית הנוכחית של חיזבאללה השתפרה מאוד בעשור האחרון

  נמשכים האיומים האיראניים נגד ישראל. היום פירסמה סוכנות ידיעות איראנית קטעים מראיונות שהעניק השגריר בלבנון, מוחמד-רזה שיבאני, לכמה כלי תקשורת באיראן. שיבאני אמר כי היכולת הצבאית של חיזבאללה השתפרה מאוד בעשר השנים האחרונות, ואיים כי אם תפגע ישראל בסוריה יגיבו האיראנים בעוצמה.

   

  שיבאני הבהיר כי איראן תתמוך בסוריה, אם זו תותקף על ידי ישראל. "שלא יהיה ספק בנושא הזה: אם סוריה תפגע, אפילו בצורה הקלה ביותר, נגיב בעוצמה. זאת, על בסיס הסכם הגנה משותף שקיים בין שתי המדינות ונחתם זה מכבר בין שני שרי ההגנה שלהן". שיבאני הוסיף ואמר כי לדעתו, "אין לישראל יכולת להתמודד עם היכולות של איראן".

   

  סוכנות הידיעות "איראניוז" המקורבת לנשיא איראן מחמוד אחמדי-נג'אד, שפירסמה קטעים מהראיונות, דיווחה ששיבאני הכחיש כי ארצו העבירה נשק לחיזבאללה אך ציין כי הארגון התחמש מאוד מאז נסיגת צה"ל מלבנון.

   

  "יש השואלים האם היכולת הצבאית של חיזבאללה משתווה לזו של ישראל. תשובתנו היא שחיזבאללה מודל 2006 שונה מאוד מחיזבאללה מודל 1996", אמר שיבאני. ואולם, שיבאני הכחיש כי איראן היא זו שחימשה את הארגון, ורמז כי ייתכן שהארגון משתמש בנשק שהשאירה ישראל בלבנון. "לאחר נסיגת ישראל ב-2000, הגיע לידי חיזבאללה הרבה נשק. ולכן יש אפשרות שקולם של הטילים שמתפוצצים בחיפה מוכר לישראלים: הטילים האלה נשארו שם משנת 2000".

   

  שיבאני אף התיחס לאפשרות שצה"ל יכבוש חלקים מדרום לבנון. "במלחמה הזאת יש אפשרות שישראל תוכל להיכנס לאדמת לבנון ואף תחזיק בחלקים ממנה - זאת בהחלט אפשרות. אבל הבעייה היא שאם מישהו ייכנס לא בטוח שיאפשרו לו לצאת", דברי השגריר.

   

  שיבאני חזר על טענתו של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה לפיה אף פעיל חיזבאללה לא נהרג בהתקפות צה"ל, והוסיף כי אין לסמוך על הדיווחים של צה"ל באשר לקרב במרון א-ראס.

   

  התבטאויותיו של שיבאני הגיעו יום לאחר שנציג חיזבאללה באיראן, חוסיין סיף א-דין, איים כי הארגון מתכוון להרחיב את התקפותיו על ישראל, עד ש"אף מקום בישראל לא יהיה בטוח". בכינוס בטהרן, בו השתתפו גם נציגי חמאס והרשות הפלסטינית, איים סיף א-דין כי "המלחמה הזאת תיזכר כהתחלת הסוף של ישראל".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הסכם הגנה בין איראן לסוריה. שיבאני
  צילום: רויטרס
  אין נפגעים לחיזבאללה. תקיפות צה"ל
  צילום: רויטרס
  צילום: איי פי
  סופה של ישראל. סיף א-דין
  צילום: איי פי
  מומלצים