שתף קטע נבחר

פרץ: רצועת ביטחון - עד לכניסת כוח רב-לאומי

שר הביטחון, עמיר פרץ, סייר בצפון ודיבר מחדש על "מאמץ מרכזי ליצור רצועת ביטחון שתהיה בשליטת כוחותינו אם לא יהיה כוח רב-לאומי שייכנס ויתפוס את הגדרות". כבר הבוקר הזכיר פרץ את המאמץ ליצור רצועת ביטחון בשיחה עם מזכירת המדינה האמריקנית

האם ישראל מתכוונת לשוב למדיניות רצועת הביטחון בדרום לבנון? "המאמץ המרכזי הוא ליצור רצועת ביטחון שבכל מקרה תהיה בשליטה של כוחותינו אם לא יהיה כוח רב-לאומי שייכנס ויתפוס את הגדרות - כוח רב לאומי עם יכולת אכיפה. אנחנו נמשיך את השליטה באש כנגד כל מי שמתקרב לאותה רצועה רחבה וכל מי שיתקרב לשם יידע שהוא יכול להיפגע", כך אמר אחר הצהריים (יום ג') שר הביטחון, עמיר פרץ,  במהלך סיור בפיקוד הצפון. כבר הבוקר הזכיר פרץ את המאמץ ליצור רצועת ביטחון בשיחה עם מזכירת המדינה האמריקנית.

 

 

השר סירב לומר באיזה רוחב תהיה הרצועה וציין כי היא תקבע על פי פרמטרים שונים בשטח.

 לדבריו, במקביל, כוחות צה"ל פועלים כעת נגד אנשי החיזבאללה במוקדים בהם הם מתרכזים. הפעולה, אמר פרץ, "משמשת גיבוי ליצירת אותו קו, אבל גם מבהירה לחיזבאללה שכוחות צה"ל יכולים להגיע לכל מקום אפשרי". פרץ ציין כי מערכת הביטחון מעצבת את מאפייני רצועת הביטחון - לא ניתן לקבוע אותה בצורה של פס אחד קבוע לאורך כל הגבול. הוא הוסיף כי כל נקודה ברצועה תותאם למבנה הקרקע וליכולת השליטה.

 

שר הביטחון הבהיר כי בשש השנים האחרונות עסקו אנשי החיזבאללה בביצורים שכעת, תוך כדי בניית אותה רצועת ביטחון, הורסים כוחות צה"ל. "מי שרואה ושומע על מה שיש בפנים מבין שהחיזבאללה לא נערכו פה לבנות בתי מלון ומוקדי תיירות כפי שאנחנו עשינו בשנים האחרונות. הם עסקו בבניית ביצורים והיערכות שלמה שתאפשר להם לתקוף את ישראל".


פרץ עם החיילים. אז מי מכין את הקפה? (צילום: רויטרס)

 

שר הביטחון, שביקר את חיילי גדוד 411 של התותחנים, התקבל בחום רב. הוא אפילו שאל את החיילים מי מהם אחראי על הקפה. מפקד הסוללה, סרן אוהד גבאי, סיפר לשר ולסגן הרמטכ"ל, האלוף משה קפלינסקי שנילווה אליו, כי הוא וחייליו ביצעו ירי של אלפי פגזים לעבר דרום לבנון, גם כחלק מפגיעה במרחבי שיגור קטיושות וגם על מנת לסייע לכוחות שפועלים בדרום לבנון לבצע את משימתם: "זאת עבודה קשה אנחנו לא ישנים הרבה. די חם פה ודי מתיש, אבל אנחנו מבינים שאנחנו מגינים על המדינה", אמר מפקד הסוללה לשר.

 

מפקד הגדוד ציין כי היקף הפעילות של הסוללה גדול יותר מכל פעולה אחרת שביצעו בשנים האחרונות וציין כי ניתן כבר לראות הישגים בפעילות הארטילרית. פרץ, שטיפס בעצמו על התותח והצטלם איתם, אמר להם כי צריך לשנות את המצב באזור וכי הפעולה הזאת מחברת בין האזרחים לבין החיילים. הוא ציין גם כי חוליות הקטיושות נטשו חלק נרחב מהמרחבים בהם פעלו כיוון שהם יודעים שהאש הארטילרית מסוגלת לפגוע בהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
סייר בצפון. פרץ
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים