שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרסי משה הלוי יוענקו להלל מיטלפונקט ולעדנה שביט

  הפרסים, המוענקים על שם מייסד תיאטרון "האוהל", ניתנים לדמויות בולטות בתחום אמנויות הבמה

  המחזאי הלל מיטלפונקט והדרמטורגית עדנה שביט הם הזוכים בפרסי משה הלוי לאמנות הבימה. הפרסים, בסכום כולל של 36 אלף שקל, יוענקו לזוכים בטקס רשמי שייערך במרכז עינב בתל אביב בחודש ספטמבר. את הזוכים בחרה ועדה מיוחדת בראשית ד"ר איתן בר יוסף, יוסי גרבר, ד"ר ז'נט מלכין, פרופסור גד קינר וליא קניג. פרסי משה הלוי מוענקים מטעם עיריית תל אביב מזה 26 שנה.

   

  על מתן הפרס למיטלפונקט כתבו השופטים: "זהו פרס על מכלול יצירתו בתחום הדרמה, בתחום הבימוי ושאר פעילויותיו בתיאטרון. יצירתו של מיטלפונקט מעורה בחייה של החברה הישראלית ומגיבה עליהם באורח אפקטיבי, המעורר לחוויה ולחשיבה, מזווית ראייה ביקורתית וברמה אמנותית ראויה לשבח. על כל אלה אנו סבורים כי הוא ראוי לפרס על מפעל חייו".

   

  על מתן הפרס לפרופסור עדנה שביט כתבו חברי הוועדה: "הפרס מוענק לשביט במלאת 50 שנה לפעילותה האמנותית על תרומתה הרבה במכלול רחב של תחומים בהם בימוי, הוראת דורות של שחקנים ובמאים ישראלים, הנחת היסודות לדרמטולוגיה ולעיבוד בתיאטרון הישראלי ותרגום לבמה. עדנה שביט טבעה חותם עמוק ובעל השלכות מרחיקות לכת על התרבות הישראלית בכללותה ועל כך מצאנו את מפעל חייה ראוי מאין כמוהו לפרס".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פרס על מכלול תרומתו בתחום התיאטרון
  לאתר ההטבות
  מומלצים