שתף קטע נבחר

המבצע בעיר עזה: לפחות 15 פלסטינים נהרגו

באזור רווי מחבלים חמושים בתוככי עזה פועל צה"ל משעות הלילה. המפקדים מדווחים על ההתנגדות העיקשת ביותר שנראתה עד כה ברצועה, אך מבהירים: "נמשיך עד שהצד השני יבין שלא משתלם לו לפעול נגדנו"

צה"ל נכנס הלילה (יום ד') לעיר עזה, לאזור רווי בהתנגדות חמושה ומאסיבית, בפעם הראשונה מאז החל מבצע "גשמי קיץ". הפעילות היום התמקדה בשכונה הצפונית סג'עייה. לפחות 15 פלסטינים נהרגו, אין נפגעים בקרב כוחות צה"ל.  

 

מפקד גדוד הסיור של חטיבת גבעתי, סגן-אלוף גיא ביטון, סיפר ל-ynet: "האיזור רווי במחבלים חמושים שמנסים לפגוע בנו, בעיקר באמצעות כמות גדולה מאוד של טילים נגד טנקים, אותם הם מכוונים לעבר הטנקים והמשוריינים שלנו כדי להסב להם נזק ולפגוע במספר רב של חיילים".  

 

סא"ל ביטון ציין כי המחבלים יורים מתוך בתים ומבנים שונים ואף מגיחים לעבר הכלים של צה"ל דרך פרדסים. "היו מספר מקרים בהם זוהה המחבל במרחק של 100 עד 300 מטר מהכלי שלנו שהתכוון לבצע ירי של טיל, אנחנו הצלחנו לפגוע בכל אותם מחבלים. מעבר לחטיבת גבעתי הכוחות כוללים גם כוחות שיריון והנדסה, כמו כן חיל האוויר מסייע לנו, ועד עכשיו מהדיווחים שיש בידינו נהרגו כ-15 מחבלים ונפצעו 40, רבים מתוכם באורח קשה".

 

המג"ד אמר עוד כי על אף שחייליו פעלו ברצועת עזה בשבועות האחרונים, מדובר במבצע שבו ישנה ההתנגדות הגבוהה ביותר. "אנחנו לא הופתענו, ואנו ערוכים לכך. גם בפעולה קודמת במחנה הפליטים 'אל מועזי' היתה התנגדות ונפצעו חמישה מחיילנו, אבל כאן מדובר בהחלט בהתנגדות אחרת שונה ומוגברת".  


תקיפת צה"ל בעזה (צילום: רויטרס)

 

בפיקוד הדרום מבהירים כי על אף הלחימה בצפון ישנה כוונה להמשיך וללחוץ על ארגוני הטרור ברצועת עזה כפי שהחל צה"ל לפעול, מיד לאחר חטיפתו של החייל גלעד שליט. "יש כאן לחץ רציף על המחבלים, פגענו כבר בלמעלה מ-150 מחבלים מאז אירוע החטיפה, ב-15 מחסני אמל"ח, במשרדים ובמתקנים שונים ואנו נמשיך את זה עד שהצד השני יבין שלא משתלם לו לפעול נגדנו", אמר המג"ד.

 

במסגרת הפעולה הלילה, לה ניתן השם "עמודי שמשון", נכנסו חיילים מחטיבת

 גבעתי, בליווי כוחות שיריון ובחיפוי של חיל האוויר, לשכונת סג'עייה שבצפון העיר עזה כדי לפגוע בתשתיות הטרור. עם כניסת הכוחות תקף חיל האוויר שלוש חוליות מחבלים וזוהתה פגיעה בשישה חמושים לפחות.

 

גורמים פלסטינים ברצועת עזה דיווחו כי טנק של צה"ל ירה פגז לעבר קבוצת פלסטינים, חלקם חמושים, ומן הירי נהרגו חמישה בני אדם. מיד לאחר מכן, כך על פי הדיווח, נורה טיל מכלי טיס ישראלי לעבר אותו אזור, ומפגיעתו נהרגו שני פלסטינים נוספים. מצה"ל נמסר כי חיל האוויר תקף ארבע חוליות מחבלים חמושים וכולן נפגעו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פצועים פלסטינים
צילום: רויטרס
מומלצים