שתף קטע נבחר

מזוז לרמון: זמנית, אל תעסוק באכיפת החוק

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, שוחח עם שר המשפטים חיים רמון והבהיר לו כי עד לסיום החקירה בעניין התלונה על ביצוע מעשה מגונה שהוגשה נגדו, יהיה עליו להימנע מלעסוק בנושאים הנוגעים לעבודתו המיניסטריאלית

שר משפטים בחקירה: היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, שוחח אמש (יום ה') עם השר חיים רמון והבהיר לו כי כל זמן שיהיה נתון בחקירה משטרתית בעקבות התלונה שהוגשה נגדו על ביצוע מעשה מגונה לכאורה, הוא ייאלץ להימנע מלעסוק בכמה וכמה נושאים הנוגעים לתיפקודו כשר המשפטים. בערוץ 2 דווח שהמשטרה מסרה למזוז כי בידיה די ראיות להעמיד לדין את השר רמון.

 

מזוז הבהיר לשר כי בשלב זה יהיה עליו להימנע מקבלת החלטות שונות, לרבות עניינים הנוגעים לאכיפת חוק. ככל הנראה, השר רמון גם לא יוכל לעמוד בראש הוועדה למינוי שופטים ונראה שכינוסה יידחה פעם נוספת. בתחילת השבוע הבא יקיים מזוז פגישה נוספת עם רמון ויעביר לו את פרטי המגבלות האמורות על פרטיהן. מעבר לכך, במהלך תקופת ביניים זו ינחה היועץ את השר באופן פרטני באשר לטיפול בעניינים ספציפיים על פי הצורך.


רמון יוצא מהחקירה, שלשום (צילום: אבי כהן)

 

היועץ לא קבע שרמון יידרש להשעות את עצמו או לקחת חופשה כפויה. יש לציין כי שר המשפטים הוא שפנה למזוז וביקש ממנו להנחות אותו כיצד לפעול בעקבות התלונה.

 

פרשת התלונה נגד השר רמון פורסמה השבוע לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב הסיר חלקית את צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה. ה', הצעירה שהתלוננה, אינה עובדת במשרדו של רמון אלא שימשה עד לאחרונה בתפקיד באחד ממשרדי הממשלה האחרים.

 

ל-ynet נודע כי ה' טענה בתלונתה במשטרה שלפני כשבועיים, כשסיימה לעבוד באחד ממשרדי הממשלה, הגיעה למשרד השר רמון וביקשה להצטלם איתו למזכרת. אחרי שהצטלמו ונשארו לבד בחדר, טוענת הצעירה כי רמון ניסה לנשקה באופן אגרסיבי ואף החדיר את לשונו לפיה. לדבריה, לא התנגדה לו בכוח שכן "לא ידעתי מה לעשות עם עצמי".

 

מקורבי השר רמון טוענים מנגד כי הסיפור מופרך לחלוטין. לטענתם, הדבר היחיד הנכון בדבריה של המתלוננת היא

העובדה שביקשה להצטלם עם השר רמון ביומה האחרון בתפקיד. אולם לדבריהם, במהלך הצילום המשותף, חיבקה הצעירה את רמון ו"ניסתה להתחיל איתו".

 

שלשום התייצב רמון במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בבת-ים לצורך חקירתו. בתום שבע שעות וחצי של חקירה, יצא השר מהמשרדים כשהוא מתחמק מהעיתונאים הרבים שהמתינו לו בסבלנות. דוברו ציין כי הוא "השיב לכל השאלות, שיתף פעולה עם החוקרים ויודע כי צדקתו תצא לאור".


פורסם לראשונה 27/07/2006 22:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
רמון. כבר נחקר
צילום: חיים צח
צילום: גיל יוחנן
מזוז. הנחה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים