שתף קטע נבחר

פנייה למוקד: רוצים לארח, אבל רק אשכנזים

לחלק מהתושבים שפנו למוקד הסיוע שהקים חבר הכנסת ישראל חסון היו בקשות מעט תמוהות: תושבים מתל אביב שמארחים משפחה ממעלות ביקשו שיבואו לתקן להם את הטלוויזיה, משפחה מירושלים ביקשה סיוע במימון שלוש סתימות בשיני האם ומשפחה אחרת רצתה לארח משפחה - אבל שתתאים להם מבחינה עדתית

תושבים מהמרכז שרוצים לארח רק משפחות אשכנזיות, ילדה שביקשה להופיע בתוכנית אירוח כדי להירגע מפחדיה ואנשים שביקשו קפיצה קטנה לחו"ל כדי להשתחרר קצת - אלה הן רק חלק מהפניות המוזרות שהגיעו למוקד הטלפוני שהקים רק אתמול (יום ה') חבר הכנסת ישראל חסון עבור תושבי הצפון.

 

 

מוקד הפניות "חסון למען הצפון" הושק אמש וכבר התמלא בפניות, רובן ענייניות וחלקן מעט מוזרות. המוקד מאויש בכ-15 אנשי צוות ומוקדנים, שמוכנים לסייע בבקשות התושבים "בכל תחום" - החל מבעיות צנרת עקב הקטיושות, בקשות להתארח או לארח, אספקת מזון ומוצרים בסיסיים וכדומה.

 


צריכים עזרה? יש כתובת (צילום: רויטרס)

 

ג'ורג' שלו, מנהל המוקד: "לתדהמתנו, חלק מהפניות שהגיעו היו תמוהות ביותר. כך למשל, משפחה מתל אביב שמארחת משפחה ממעלות ביקשה שנבוא לתקן להם את הטלוויזיה שהתקלקלה. הבוקר פנתה אלינו משפחה מירושלים שרצתה עזרה במימון שלוש סתימות בשיניה של האם וגם ביקשו שנפנה את הבת שגרה במגדל העמק למלון. באמצע הלילה התקשרה אלינו בחורה בשם נגה, שהציגה עצמה כילדת קטיושות מקריית שמונה, שביקשה שכדי להירגע מהפחד היא רוצה שנסדר לה להופיע בטלוויזיה בתוכניות האירוח".

 

אלה פרץ, מרכזת פניות הציבור במטה, סיפרה כי "אנשים מתקשרים ומודיעים לנו שהם אינם מוכנים להתארח בבתים אלא רק בבתי מלון, לפעמים אפילו רק בחמישה כוכבים. היו גם שאמרו שישמחו לארח תושבים מהצפון, רק בתנאי קטן - שהם יהיו אשכנזים. והיו גם שביקשו לצאת לחופשה בחו"ל כדי להירגע מהמצב. אתמול נמשכו הטלפונים עד השעה 3 לפנות בוקר, ופשוט היינו חייבים לנתק את הטלפונים וללכת לישון כדי לאגור כוח לפעילות בבוקר".

 

מרכזת התרומות במוקד, דרורית עינב, אמרה כי "מעבר לפניות המשעשעות, הפעילות במטה השיגה תוצאות מרשימות. היום יוצאים כ-600 מנות חמות שנתרמו ליישובי הצפון, וכמו כן הצליח המטה לגייס מתנדבים שנוסעים לעזור באיסוף ביצים בלולים בנהלל שננטשו בגלל המצב. אנו מטפלים בפינוי אנשים למלונות, כמו למשל המלון במזרע, שהסכימו לארח תושבים

בחינם".

 

יועץ התקשורת של ח"כ חסון, משה קלוגהפט, מסר כי המוקד פועל במשך כל ימי השבוע משמונה בבוקר ועד עשר בלילה. "אנו קוראים למתנדבים מכל רחבי הארץ שמעוניינים לעזור לתושבי הצפון לפנות אלינו למטה ולהצטרף למאמץ".

 

טלפון מוקד "חסון למען הצפון": 04-9535446/7/8.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
ח"כ חסון. למען הצפון
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים