שתף קטע נבחר

רשימת הטרור של רוסיה: בלי חמאס וחיזבאללה

המימשל הרוסי הכין רשימה של 17 ארגוני טרור שפעילותם אסורה ברוסיה. אך ברשימה לא מופיעים ארגונים שאינם מאיימים על רוסיה באופן ישיר, בהם חמאס וחיזבאללה. ראש המינהלה למלחמה בטרור הבינלאומי ברוסיה אמר לעיתון רוסיסקיה גז'טה: "אין בארגונים אלה לוחם אחד שמוכן לבצע פיגוע ברוסיה"

הממשל הרוסי הכין רשימה של 17 ארגוני טרור, שפעילותם בשטח המדינה אסורה על פי חוק. העיתון "רוסיסקיה גז'טה" פירסם היום (ו') לראשונה את רשימת ארגוני הטרור שאותה גיבש שירות הביטחון הפדרלי הרוסי. לדברי ראש המינהלה למלחמה בטרור ברוסיה, גנרל יורי סאפונוב, ברשימה לא מופיעים חמאס וחיזבאללה מכיוון שאינם מהווים איום על המדינה.

 

מערכת העיתון פנתה לסאפונוב והוא הבהיר כי אמנם רשימות דומות מתפרסמות באינטרנט, אבל זו הראשונה והיחידה שהיא בעלת תוקף רשמי. סאפונוב הציג בפני העיתון את הקריטריונים להכרזה על ארגון כארגון טרור, ובהם: פעילות נגד המבנה התחוקתי של המימשל הרוסי באמצעות נשק, קשר עם ארגונים לא חוקיים בצפון קווקז או השתייכות לארגונים המוכרזים כטרוריסטיים על ידי ארגונים בינלאומיים רשמיים.


נסראללה. יכול לפעול מרוסיה (צילום: איי.פי) 

 

נוכח דברים אלו שאל העיתון את סאפונוב מדוע חמאס וחיזבאללה לא מופיעים ברשימת הטרור, והוא ענה כי "קודם כל, לא בכל העולם ארגונים אלו מוכרים כארגוני טרור. ושנית, מדובר ברשימה לאומית שבה נכללים רק ארגונים שמהווים איום על בטחונה של רוסיה. חמאס וחיזבאלללה אינם עונים להגדרה הזו.

 

"כאשר מנהיגי הטרור בצפון קווקז ניסו להניע את מנהיגי חמאס וחיזבאללה להשתתף בפעילות שלהם בצ'צ'ניה תמורת עזרה במאבק נגד ישראל, חיזבאללה וחמאס דחו שניהם את ההצעה. מדובר בארגונים שבהם לא קיים אפילו לוחם אחד שמוכן לבצע פיגוע בשטח רוסיה".

 

העיתון פירט את 17 ארגוני הטרור הכלולים ברשימה וסאפונוב העיר כי "כולם קשורים במידה זו או אחרת קשורים לאגפים הקיצונים של ארגון 'האחים המוסלמים'".

 

כאשר נשאל סאפונוב מדוע ברשימת הארגונים לא נכלל ארגון שרצח בעיראק חמישה דיפלומטים רוסיים, הוא ענה: "הארגון לא נכלל ברשימה מפני שאין לנו הוכחות ממשיות על קיומו. מהיום המאבק בטרור יילך בדרכים חדשות. שירותי הביטחון של מדינות שונות יתחילו לשתף פעולה ביתר שאת, והמאבק ינוהל בצורה כזו שקשרים בינלאומיים שלהם ייהרסו, ואנחנו נוכל למגר אותם בשטחים שלנו. מדובר באויבים של המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקרמלין. דואגים לעצמם
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
משעל. חופשי במוסקבה
צילום: רויטרס
מומלצים