שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל נבדק בבית החולים ושוחרר

רב-אלוף דן חלוץ עבר סדרת בדיקות בבית החולים לאחר שחש מיחושים בבטנו. בתום הבדיקות שערכו שעתיים, בהן לא נמצא ממצא חריג, הוחלט לשחררו לביתו. גורם בבית החולים: "הוא לא נראה לחוץ"

הרמטכ"ל, רב אלוף דן חלוץ, עבר סדרת בדיקות בבית החולים איכילוב בתל-אביב לאחר שחש מיחושים בבטנו. בבדיקות לא התגלה כל ממצא חריג וחלוץ ישוחרר למנוחה בביתו. דוברת צה"ל, מירי רגב, אמרה כי חלוץ חוזר לנהל ולפקד על הלחימה בלבנון ללא כל הגבלות. הבוקר (שבת) כבר קיים הערכת מצב בלשכתו בקריה ובהמשך ייפגש עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט.

 

חלוץ נבדק בבית החולים במשך כשעתיים. גורם בבית החולים אמר: "אני לא חושב שהמיחושים נובעים מלחץ, הוא לא נראה לחוץ".

 

חלוץ (58), הרמטכ"ל הראשון מאנשי חיל האוויר, נכנס לתפקידו ביולי 2005. חמש שנים קודם לכן התמנה חלוץ למפקד חיל האוויר. בתפקידו זה עוררו כמה מהתבטאויותיו הפומביות סערה ציבורית ותקשורתית, כך לאחר תקיפה אווירית בעזה בה נהרגו גם אזרחים פלסטינים נשאל חלוץ לתחושותיו בעת ביצוע משימה ממין זה והשיב: "אני מרגיש מכה קלה באווירון כתוצאה משיחרור הפצצה, וכעבור שניה זה עובר". בשל התבטאות זו הוגשה עתירה לבג"ץ נגד מינויו של חלוץ לסגן הרמטכ"ל ביולי 2004, אולם העתירה נדחתה.

 

שלשום ערך הרמטכ"ל מסיבת עיתונאים בה הכריז כי צה"ל יגייס עד שלוש אוגדות מילואים. "ממשלת ישראל נותנת לנו גיבוי ומאשרת את פעילותנו, ונענתה לפנייה לגייס אנשי מילואים. אין כאן גיוס אוטומטי. אין כאן כוונה לייצר איום על אף אחד באופן קונקרטי, יש כאן צורך להיערך למקרה שנצטרך, ואני שמח שכך סוכמו הדברים, אני חושב שיש כאן יצירת הגנה נוספת, כדי לאפשר לצבא להתכונן לכל אפשרות - זו חובת הצבא, וחובת המדינה לאפשר לו זאת. המהלך בלבנון לא בא על סיומו ויימשך ככל שידרש", אמר חלוץ בהתבטאות הפומבית האחרונה שלו עד כה בפני התקשורת.

 

בדבריו התייחס חלוץ, שלא הראה כל סימני חולשה, לקרב הקשה בבינת ג'ביל: "חווינו חוויה מבצעית קשה, שילמנו מחיר, אבל ומול המחיר הזה, היקר לנו ביותר, גבינו מחיר כבד מהחיזבאללה. עשרות מחבלים הרוגים נותרו בשטח. אנחנו לא עושים השוואות ולא מודדים את ההצלחה שלנו במספר הנפגעים בצד השני".


פורסם לראשונה 28/07/2006 20:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
חש ברע. חלוץ
צילום: אלי אלגרט
מומלצים