שתף קטע נבחר

ח"כ ברכה: לכל ממשלה יש את הטבח שלה

הח"כים משמאל ממהרים לתקוף את הממשלה וצה"ל בעקבות הפגזת חיל האוויר בכפר כנא, בה נהרגו 50 בני אדם. "הפצצות החכמות של רייס והטייסים המהוללים של חלוץ גרמו לפשע מלחמה נוסף נגד אזרחים לבנוניים", אמר ח"כ טיבי. ח"כ אלדד: אם ישראל תיסוג מהר דוב "תהיה זו הכניעה המחפירה ביותר של ישראל". השר דיכטר מציע: סגר מלא על יהודה ושומרון עד גמר המערכה "כדי לא לפתוח חזית נוספת"

"לכל ממשלה יש את הטבח שלה ואילו הממשלה הזו החליטה כבר בראשית דרכה לעשות כמה מעשי טבח בעזה ולבנון בחסות אמריקנית". כך אמר הבוקר (יום א') יו"ר סיעת חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, בעקבות תקיפת חיל האוויר בכפר כנא.

 

בתקיפה נהרגו לפחות 50 בני אדם, ביניהם ילדים רבים, בעקבות קריסת בניין בן שלוש קומות בכפר שבדרום לבנון. הבניין שימש כמקלט עבור פליטים מדרום המדינה. מחיל האוויר נמסר כי צה"ל תוקף כבר שלושה ימים באזור בעקבות עשרות אירועים בהם שוגרו קטיושות מתוך הכפר ומהמרחב סביבו, וכן כי לתושבים נמסרו הודעות לעזוב את הכפר. שר הביטחון עמיר פרץ הנחה את צה"ל לקיים בדיקה מיידית באשר לנסיבות האירוע.

 

 

ח"כ ברכה קבל על הפגיעה באזרחים: "כל מה שיצא ממלחמת אולמרט-פרץ היא סדרת פשעי מלחמה, כי הממשלה החליטה שעיקר המלחמה הוא נגד אזרחי לבנון".

 

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ תע"ל) הגיב אף הוא לתקרית בכפר כנא, ואמר: "הפצצות החכמות של רייס והטייסים המהוללים של חלוץ גרמו לפשע מלחמה נוסף וצפוי מראש נגד אזרחים לבנוניים. אולמרט, פרץ ובוש נושאים באחריות מדינית ומוסרית למצעד הגופות הנורא הזה".

 

חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה (בל"ד) אמר כי "ישראל הכריזה מלחמה על אזרחי לבנון כשטבח בכנא הוא חלק ממנה. האחראים על הטבח ביצעו פשע מלחמה ויש מקום להעמידם לדין בהאג. על העולם לפעול מהר כדי לעצור את מכונת המלחמה המטורפת של אולמרט, פרץ וחלוץ". הוא קרא לעצור מיד את המלחמה ולהכריז על הפסקת אש עוד היום.

 

ח"כ דב חנין (חד"ש) הגיב אף הוא ואמר: "ההרג הנורא בכפר כנא היה צפוי מראש. מי שמטווח יישובים אזרחיים חייב להביא בחשבון שילדים ואנשים חפים מפשע ייהרגו. חבל על כל טיפת דם שנשפכת במלחמה מטורפת, שפוגעת קודם כל באזרחים". גם הוא הצטרף לקריאה להכריז מיידית על הפסקת אש.

 

"כמו 11 בספטמבר"

 

בתוך כך הסביר ח"כ טלב א-סאנע (רע"מ-תע"ל) כי התקרית בכנא היא "מעשה טרור של ממש שגרוע יותר מכל המעשים האחרים. הטבח בכפר כנא שקול במידת חומרתו לאירועי ה-11 בספטמבר. זה טירוף ומעשה טרור של ממש, ישראל לא השיגה בכך כלום, אלא רק תרמה לחיזוקו של חסן נסראללה בפרט ולחיזוק הציר של חיזבאללה-סוריה-איראן בכלל. הטבח הזה רק החליש את ראש ממשלת לבנון פואד סניורה וגרם להחרפת הטונים בלבנון, שדורשים עתה מעשי נקמה. יש לעצור את המלחמה הזאת מיד".

 

יו"ר מפלגת מרצ, ח"כ יוסי ביילין, אמר כי "הפגיעה הקשה באזרחים בכפר כנא מחזקת את ההערכה כי אין בהמשכה של המערכה הנוכחית כדי לממש את היעדים, שיושגו רק בישיבת לשולחן המו"מ. שום הסברים של דובר צה"ל, נכונים ככל שיהיו, לא יוכלו לגרום להשלמה עם תמונות הנפגעים החפים מפשע".

 

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, קראה לראש הממשלה ולשרת החוץ שלא לאפשר למזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, לעזוב את ישראל מבלי שיגובש הסכם כפוי, הדדי ומיידי עוד בטרם כינוס מועצת הביטחון של האו"ם ביום ד'. בכינוס המועצה צפויים לאשר נציגי האו"ם את הקמתו של כוח בינלאומי שיוצב בלבנון, במטרה לשים קץ לתקיפות ההדדיות של ישראל והחיזבאללה משני צידי הגבול. 

 

לדברי גלאון, הפגיעה של צה"ל באזרחים בכפר כנא מוכיחה שהסכם כזה חייב להתגבש לאלתר. גם כל יום שעובר, ובו העורף בישראל ממשיך לחטוף מטחי קטיושות, וחיילי צה"ל נהרגים, מהווה הוכחה לכך. 

 

ח"כ אריה אלדד (איחוד לאומי-מפד"ל) הזהיר כי אם בסיום המלחמה תיסוג ישראל מהר דוב, "תהיה זו הכניעה המחפירה ביותר של ישראל בכל תולדותיה. ממשלת ישראל הנוכחית תשב על ספסל הנאשמים עליו ישבו ממשלות ברק ושרון".

 

סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת אלי ישי (ש"ס) הסביר: "אנו מתריעים בפני אזרחים בלבנון על הכוונה לתקוף יעדי חיזבאללה - בניגוד לחיזבאללה, ולכן אסור בשום פנים ואופן להפסיק את המבצע בעקבות האירוע בכפר כנא". הוא הוסיף: "אצלנו אנשים עוזבים את הבתים וזה בסדר, אבל בלבנון חיזבאללה מונע מאנשים לעשות זאת".

 

השר לביטחון פנים, אבי דיכטר (קדימה), אמר בישיבת הממשלה כי הוא מצר על הרג האזרחים בכפר כנא, אך הוסיף ש"כל האשמה מונחת על כתפי הפושע נסראללה ועל חיזבאללה". דיכטר ביקש משר הביטחון, עמיר פרץ, להטיל סגר מלא על יהודה ושומרון עד גמר המערכה "כדי לא לפתוח חזית נוספת ולאפשר כניסת פלסטינים רק במקרים הומניטריים".

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלג'זירה
כפר כנא. 50 הרוגים
צילום: אלג'זירה
צילום: גיל יוחנן
ברכה. טבח בחסות הממשלה
צילום: גיל יוחנן
צילום: אמיר כהן
אלדד. לא להיכנע
צילום: אמיר כהן
צילום: חגי אהרון
טיבי. בחסות האמריקנים
צילום: חגי אהרון
צילום: עופר עמרם
ביילין. דובר צה"ל לא יעזור
צילום: עופר עמרם
מומלצים