שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סניורה: נסראללה וחיזבאללה מקריבים חייהם
  ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, אמר במסיבת עיתונאים שקיים בעקבות התקרית בכפר כנא כי הוא "מביע את הערכתו המלאה לנסראללה, ולכל אלה המקריבים את חייהם למען לבנון". הוא תקף את ישראל ואמר: "נראה שהם רוצים להרוג את כולנו"

  ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, הביע הערכה הערב (יום א') לארגון חיזבאללה ולמנהיגו, חסן נסראללה, "על הקרבת חייהם למען המדינה". במהלך מסיבת עיתונאים שערך בעקבות התקרית בכפר כנא, בה נהרגו לפחות 55 לבנונים, בהם 21 ילדים, שאל סניורה: "האם המשימה של ישראל היא חיסול הלבנונים? נראה שהם רוצים להרוג את כולנו. אחד ההרוגים היום הוא פעוט בן יום אחד בלבד. בהתקפותיה, ישראל מעודדת קיצוניות".

   

   

  "ישראל לא תשיג דבר באמצעות המלחמה", הוא הוסיף. "האם היא סבורה שבאמצעות המלחמה הם יגיעו להישגים? הם לא ישיגו דבר, וההפך הוא הנכון. העם הלבנוני כולו מאוחד נגד התוקפנות הישראלית"

   

  סניורה שב והדגיש כי מדינתו לא תיקח חלק במשא ומתן בין ישראל וחיזבאללה "עד אשר תפסיק מכונת המלחמה הישראלית לשפוך את דמם של החפים מפשע".  

   

  לדבריו, "כדי להגיע להפסקת אש כוללת על ישראל לסגת אל תחומיה. אז, לבנון תמלא את התחייבויותיה על פי שבעת הסעיפים שמנתה הממשלה". בין השאר התחייבה הממשלה הלבנונית להפסקת אש מיידית, פריסת הצבא בכל תחומי

  המדינה כולל בדרום, והחלת חוק לנשיאת נשק רק על ידי הצבא הלבנוני בכל תחומי המדינה.

   

  סניורה שב והדגיש מספר פעמים בנאומו את הצורך להגיע להפסקת אש, וקרא למועצת הביטחון של האו"ם להתכנס באופן מיידי כדי לפעול למען הנושא. ראש ממשלת לבנון הוסיף כי הוא מוקיר את אלה שנפלו בהגנה על לבנון, ואמר כי ממשלתו עושה כל מאמץ כדי לחזק את עמדתה. הוא אף הביע את "הערכתו המלאה לנסראללה ולכל אלה המקריבים את חייהם למען לבנון".

   

  מוקדם יותר היום התראיין סניורה לתוכנית הראיונות האמריקנית "מול פני האומה" ברשת סי.בי.אס ופנה לאזרחים האמריקנים בבקשה שיסייעו בהשגת הפסקת אש מיידית. המראיין לא הצליח לקטוע את שטף דבריו של ראש הממשלה

  הלבנוני שהבהיר כי "אין טעם לנהל מו"מ דיפלומטי כשהדם רותח".

   

  בתגובה לדבריו אמר סגן ראש הממשלה שמעון פרס, שהגיע לארה"ב לנהל את מערך ההסברה, כי "סניורה יכול לומר לחיזבאללה להפסיק לירות ותהיה הפסקת אש, אבל הממשלה שם מתפקדת כמו צופה מהצד. כשחיזבאללה יפסיקו לירות, הטרגדיה תיפסק".

   

  עם זאת פרס הבהיר כי "הלבנונים אמנם אינם אויביהם של ישראל, אבל הם לא יכולים לאפשר לחיזבאללה לפעול כמדינה בתוך מדינה. ממשלה שאינה מושלת, אין לה ערך רב, ולסניורה אין השפעה על ארצו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סניורה (מימין) ויו"ר הפרלמנט נביה ברי. מחכה להפסקת אש
  צילום: איי פי
  מומלצים