שתף קטע נבחר

צפון ללא הפסקה: משדרים תחת אש

תחנת הרדיו של תושבי הצפון, "צפון ללא הפסקה", הפכה בשבוע האחרון למטרה חמה של חיזבאללה. אבל עובדי התחנה ממשיכים לשדר כרגיל. "אני יושב ומשדר עכשיו באולפן שתוך שניות יכול להפוך לזירת הנפילות הבאה", מספר מנהל החדשות בתחנה

תחנת הרדיו "צפון ללא הפסקה", שממוקמת בלב אחוזת הסיינדה שבמעלות, הפכה בשבוע האחרון למוקד לירי רקטות מסיבי. מנכ"ל התחנה אייל לי-און: "כל העובדים הם תושבי האזור וחווים את הלחימה הן כעובדים והן כתושבים". לי-און מביא כדוגמה את סיפורה של המפיקה נועה אסידו, שבית משפחתה במעלות נפגע מרקטת קטיושה ולמרות זאת היא המשיכה בהפקת התוכנית.  


עובדי התחנה. "חוויה שלא נשכח אף פעם"

  

מנהל החדשות יואב מינץ: "אני תושב נהריה וכעיתונאי מנוסה אני מחבר בין שני הצדדים הללו. זו מלחמה הזויה בעיקר בשל העובדה שאנחנו לא יודעים מתי, איפה וכמה רקטות יפלו בעוד רגע. אנחנו משדרים מאולפן ששומעים בו היטב את רעש היציאות של הארטילריה הצה"לית ורואים ושומעים היטב את נפילות רקטות הקטיושה".

 

בחצר התחנה האזורית של הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, המשדרת לכל אזור הצפון, יש עדויות רבות לנפילות של רקטות הקטיושה, וכך גם בחורשה הסמוכה שספגה עשרות נפילות בימים האחרונים. מינץ: "באחת הפעמים שנסעתי מהתחנה לכיוון צומת כברי חלפה רקטת קטיושה מול הרכב שלי. אתה לא יודע מה לעשות. לעצור, לסטות מהדרך או להמשיך הלאה. אני יושב ומשדר עכשיו באולפן שתוך שניות יכול להפוך לזירת הנפילות הבאה. המלחמה נמצאת בכל מקום, בבית, בכביש, ברחוב ובעבודה".


מזכרת מרקטה שנחתה בחצר התחנה (צילומים: חגי עינב)

 

אייל לוי, המנהל הטכני של התחנה, עושה את דרכו מביתו בקריות למעלות מדי יום: "כל הדרך אני נוסע ומפחד, מסתכל לצדדים ומפחד מהרגע שבו אראה רקטה חולפת מול הפנים. מה שאנחנו עוברים עכשיו זו חוויה שלא נשכח אף פעם".

 

עבור עובדי התחנה בימים האחרונים ניתן להסב את שמה ל"רדיו צפון – תחת אש - ללא הפסקה". נועם אמיר, שדרן ומגיש חדשות, חווה את הלחימה משלושה כיוונים. נועם הוא תושב קיבוץ געתון שבגליל המערבי, שדרן ברדיו ובשירותו הצבאי הוא מודיע נפגעים ביחידת קצין העיר בנהריה. "אני משדר את החדשות מהצפון, מדווח עליהן כתושב יישוב שבית סמוך אליו נפגע, ולצערי מראשית הלחימה התייצבתי במסגרת שירותי

 הצבאי בביתן של ארבע משפחות ובישרתי להן על מות בנן. זהו מצב קשה אך מחשל".

 

את רדיו צפון ניתן לקלוט גם בכפרי דרום לבנון. אחד התושבים באזור אף רמז שאולי חיזבאללה רוצה להפסיק את שידוריה ולכן מכוון אליה את הירי. לי-און: "אם חסן נסראללה שומע אותנו בדרום לבנון, אני יכול להבטיח לו שיש כאן חבר'ה חזקים ותושבים עם חוסן רב, ואנחנו נמשך לגור כאן ולשדר גם בימים קשים אלה. זו השליחות שלנו וגם את המלחמה הזו ננצח".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים