שתף קטע נבחר

ח"כ א-סאנע: קיצונים יהודים מאיימים על חיי

בשיחה שקיבל בישיבת המליאה אמרו לו אלמונים: "נרצח אותך כמו שרצחנו את רבין". לטענתו, הציבור משליך את המשבר על המיעוט "כמו בגרמניה, כשהנאצים עלו לשלטון". הוא השווה את התקשורת לזו שתפקדה בעיראק בימי סדאם. "אולי התגובה ההיסטרית לחטיפה נובעת מתחושת הנרדפות בגטו"

יו"ר סיעת רע"ם–תע"ל, ח"כ טלב א-סאנע, פנה היום (ב') לקצין הכנסת בבקשה לחקור איומים שהגיעו ללשכתו, לטענתו, מקיצונים יהודים. לדבריו, אותם גורמים אמרו לו בין היתר "הסוף שלך קרוב", "נרצח אותך כמו שרצחנו את רבין" ו"המקום שלך אינו בכנסת אלא מתחת לאדמה". האיומים לכאורה שחררו את הניצרה, וא-סאנע פתח במתקפה מילולית.

 

בשיחה עם ynet נשמע א-סאנע מודאג מאוד. "זו תופעה מסוכנת. לפי מה שאנחנו רואים, ישנה תפיסה לפיה יש להתווכח עם מי שלא מסכים למלחמה וכי הערבים הם גיס חמישי. הניסיון לעשות קרימיניליזציה של מי שמחזיק בתפיסות אחרות היא מסוכנת, והמרחק ממנה לפשיזם קצר ביותר".

 

א-סאנע סיפר שקיבל את האיומים בעקבות חילופי דברים שהיו לו היום במליאה עם שר הביטחון, עמיר פרץ. "במהלך נאומו קיבלתי שיחת טלפון ממספר לא מזוהה והחלו לאיים עליי ולקלל אותי. ניתקתי, אך אותו אדם התקשר לעוזרים שלי שוב ושוב".

 

לטענתו, בתקופה האחרונה התקבלו בלשכתו פקסים ועליהם כיתובים כמו "גיס חמישי", "בוגדים", "סופכם לתלייה", "נחסל אתכם". "אלה כל אותן סיסמאות שאנחנו מכירים מהפוליטיקאים בימין, ולפיכך הגשתי תלונה אצל קצין הכנסת והוא פתח בחקירה". 

 

הוא התרעם על הביקורות שנשמעות כלפיו וכלפי חבריו בכנסת. "מדוע באים אלינו בטענות? לא אנחנו הקמנו את חיזבאללה, אלא ישראל הביאה לכך בשנת 82'. לא אנחנו הבאנו את נסראללה, אלא ישראל עשתה זאת כשחיסלה את המזכ"ל הקודם - עבאס מוסאווי. לא אנחנו חיזקנו את הארגון אלא ישראל".

 

"כמו בגרמניה הנאצית"

 

ואז מגיעות ההשוואות ההיסטוריות: "כשיש משבר במדינות יש נטייה להשליך הכל על המיעוט. כך היה בגרמניה בשנות ה-30' כשהנאצים עלו לשלטון. צריך לזכור שגם אנחנו קורבנות של הקטיושות ושל חיזבאללה, אך גם של הפשיזם הישראלי. המדינה עוברת משבר שמזכיר את זה שפקד את גרמניה בשנות ה-30'. אם עמיר פרץ הגיע למצב שהח"כים איתם וליברמן מעודדים אותו זה מעיד לאן הגענו".

 

א-סאנע טוען שהחברה הישראלית סובלת מפרנויה. "יש כאן תחושת איום כוזבת. האם קטיושה של חיזבאללה מאיימת על קיומה של ישראל, שיש לה נשק גרעיני? אם זה האיום שלה, אז ישראל חלשה באמת כמו קורי העכביש כפי שאמר נסראללה. חיזבאללה הוא אפילו לא כל מדינת לבנון, אלא בסך הכל ארגון".

 

הוא אינו חוסך ביקורת גם מהתקשורת, ומשווה אותה לעיראק בימי סדאם חוסיין. "התקשורת הופכת לדובר צה"ל וכולם כאן מקדשים את הצבא כמו בעיראק של סדאם. זו אחדות מזויפת ודבר מסוכן".

 

לסיכום, חבר הכנסת מציע הסבר אפשרי לתגובת צה"ל לחטיפת החיילים. "האירוע כואב אמנם, אבל יש כאן תגובה היסטרית ולא פרופורציונלית. יכול להיות שזה נובע מתחושת הנרדפות של היהודים בגטו, אולי צריך לבדוק זאת מבחינה אנתרופולוגית".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
ח"כ א-סאנע
צילום: דודי ועקנין
מומלצים