שתף קטע נבחר

קצין הצנחנים נהרג שבוע אחרי חברו הטוב

במוצאי שבת הגיע סגן אילן גבאי כדי לנסות ולספק מעט נחמה להורים של חברו הטוב, יפתח שרייר, שנפל בקרב במרון א-ראס. אתמול נאלצה משפחת גבאי עצמה לגלות כי הוא נהרג בקרבות בעיירה עיתא א-שעב. אחיו התאום של יפתח, ירדן, התקשה לבטא את רגשותיו ואמר: "בחייהם ובמותם לא נפרדו"

שבוע לאחר שסגן יפתח שרייר, נפל בקרב סמוך לכפר מרון א-ראס, התבשרו הוריו של חברו הטוב, סגן אילן גבאי, כי בנם נהרג אתמול (ג') בקרבות בעיירה עיתא א-שעב. מג"ד גדוד 101, שאילן ויפתח נמנו על לוחמיו, נאלץ להודיע בכאב לשתי המשפחות כי שני החברים הטובים אינם עוד. "רק בשבת האחרונה ניחם אילן את הוריו של יפתח" סיפר סגן אלוף איציק בר, מפקד בסיס ההכשרה והאימונים של חטיבת הצנחנים.

 

  

אילן ששירת כמ"מ ביחידת הפטרול של פלוגת החוד בגדוד 101, היה חברו הטוב של סגן יפתח שרייר. חברים שהגיעו היום לבית משפחתו סיפרו כי הוא התקשה לקבל את המוות של יפתח. הוריו של אילן נסעו לבית משפחתו של יפתח בחיפה בשבוע שעבר ובמוצאי שבת כאשר הגיע לחופשה קצרה נסע לבית משפחת שרייר כדי לנחמם.

 

כמפקד מחלקה צעיר בן 22, נחשב אילן לקצין ולוחם מבטיח. אל בית המשפחה בקריית טבעון הגיעו עשרות חברים ובני משפחה שהתקשו להאמין שאילן נהרג. "אילן היה מטובי בנינו, מ"מ מצטיין, שנדרש להוביל מחלקה בוגרת בגדוד, מה שמעיד יותר מכל על ההצלחה שלו. גם כלוחם בגדוד אילן התבלט כמי ששואף לרוץ קדימה" סיפר סא"ל בר.

 

בילדותו חלה אילן, שנולד וגדל בקריית טבעון, באסטמה קשה. למרות זאת הפך לכדורסלן מצטיין ומאוחר יותר כאשר התגייס לצנחנים, התגבר על המכשול הרפואי ויצא לקורס קצינים. בספר של פלוגת מח"ט סוף מסלול, כתבו לו הלוחמים: "אתה מפקד שמהווה דוגמה ומופת לחיילך. לימדת אותנו כמה דברים שעוד ילוו אותנו בהמשך דרכנו. לימדת אותנו דבקות במשימה חתירה לניצחון. אתה המ"מ הכי משקיען שהיה, איך אומרים? האחרון שמכבה את האור בסגל".


יפתח שרייר ואילן גבאי   (צילום רפרודוקציה: אחיה ראב"ד)

  

אילן, הותיר אחריו שלושה אחים אלון, אלה ואייל והורים בתיה ואהרון. מחר יובא למנוחות בבית העלמין בקריית טבעון.

 

"בחייהם ובמותם לא נפרדו"

 

בבית משפחת שרייר בחיפה, שבנם יפתח נפל בשבוע שעבר, קיבלו בתדהמה ובכאב את הידיעה על מותו של אילן. השניים עברו את המסלול הצבאי ביחד והפכו לחברים טובים ביותר. אחיו התאום של סגן יפתח, ירדן, התקשה לבטא את רגשותיו ואמר רק כי "בחייהם ובמותם לא נפרדו. הם היו יחד לאורך כל המסלול. החל מהטירונות עד קורס הקצינים וגם שירתו באותו הגדוד. אילן היה כאן במוצאי שבת הוא בא לנחם אותנו. הוא היה פה, ישב פה בבית וכאב איתנו את מותו של יפתח".

 

האם, יפה, סיפרה כי כאשר הגיע אילן לבית המשפחה עוד במהלך הקרבות, אמר לה כי הוא מצטער יותר מכל דבר אחר על כך שלא היה בהלוויתו של יפתח. "הוא הזמין אותי ואת עמי לבוא לבלות איתו אחרי שכל המלחמה הזו תיגמר", אמרה האם יפה כשדמעות זולגות מעיניה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אילן גבאי
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
צילום רפרודוקציה: דו"צ
יפתח שרייר
צילום רפרודוקציה: דו"צ
מומלצים