שתף קטע נבחר

הבניין שקרס בטבריה: הדיירים לא מבינים איך ניצלו

דיירי הבניין שספג פגיעה ישירה ונהרס כליל, שהו באותו זמן במקלט וניצלו בנס. "הבנו שזה פשוט נפל לנו על הראש", סיפרה אחת הדיירות

רקטה פגעה הבוקר (יום ד') פגיעה ישירה בבניין מגורים בטבריה וגרמה לקריסתו. הדיירים, ששהו באותו זמן במקלט, ניצלו בנס. "מחר נלך לברך הגומל", אמרו.

 

בשעה 10:25 לערך החריד פיצוץ עז את העיר, רקטה בקוטר 122 מ"מ, קטיושה משופרת, פגעה פגיעה ישירה בבניין וזרעה במקום הרס רב. "בדיוק הגיעו אלינו נציגים של חברת מי עדן בכדי לחלק לנו מים, ואז התחילה האזעקה". סיפרה אחת מדיירות הבניין שרה פרי. "אמרתי להם שניכנס למקלט והם אמרו שלא יקרה כלום. התעקשתי והסברתי שזה יכול לקרות גם לנו. כשנכנסו למקלט, בנס התעקשתי הפעם לסגור את הדלת, ואז שמענו בום עז, שעדיין מהדהד לי באוזניים".

 

 


הבניין שנפגע. הדיירים חיפשו אחר מזכרות (צילום: חגי אהרון)

 

"הבנו שזה פשוט נפל לנו על הראש", מספרת דיירת נוספת, יפה אלגריסי. "כשניסינו לפתוח את הדלת של המקלט, הכול היה מלא סלעים. דחפנו את הדלת בחוזקה, ובין ההריסות חילצנו את הילדים החוצה, ואז נשמעה אזעקה נוספת, רצנו איתם על הידיים למקלט סמוך כי ידענו שכאן לא נוכל להיות מוגנים יותר".

 

רק אחר הצהריים, כשחזר ויקטור מטיוכין מהעבודה, הבין שכל הבית נהרס.

 הוא עבר מפינה לפינה, ובין ההריסות ניסה לחפש אחרי איזו פיסת זיכרון. "פשוט כואב הלב לראות את זה. הבית, שזה המקום הכי מוגן שלנו, הרוס לחלוטין. אנחנו מודים לאלוהים שלא קרה לאף אחד מאיתנו דבר", אומרים דיירי המקום.

 

זמן קצר לאחר הנפילה הגיעו לבניין ראש העיירה זוהר עובד ונציגי מס רכוש. חמש המשפחות המתגוררות בבניין פונו למקום חילופי, שם יגורו עד שישוקמו ההריסות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש עיריית טבריה מבקר במקום
צילום: חגי אהרון
צילום: גיל אליהו
הריסות הבניין
צילום: גיל אליהו
מומלצים