שתף קטע נבחר

חיזבאללה לא ממהר עכשיו להפסקת אש

הידיעות על תושבי הצפון שנהרגו ממטחי הרקטות ששיגר חיזבאללה התקבלו בשמחה בקרב אנשי הארגון, שלא ממהרים כעת להיענות להצעה להפסקת אש. "הפסקת אש פירושה נסיגת האויב מהסנטימטר האחרון של אדמתנו", הדגישו. כמו כן נשמעו מסרים, לפיהם אם ישראל תעז לתקוף שוב את ביירות, חיזבאללה יתקוף את תל אביב ואולי אף "מעבר לה"

בחיזבאללה מיהרו לדווח על הריגתם של תושבי הצפון הערב (יום ה') במטחי הקטיושות ששיגרו לוחמי הארגון, וראשיו מאותתים על הקשחת עמדות בנוגע להצעה להפסקת אש: "אין כל משמעות להפסקת אש כל עוד הכיבוש נשאר על אדמתנו - שכן אז טבעי הוא שתהיה הזכות לכל לבנוני להתנגד לו", כך הסביר חוסיין רחאל, האחראי על "דברור" הארגון.

 

חדר מלחמה: דיווח מכל החזיתות ב-ynet

 

הדיווחים על ההרוגים מישראל זקפו את קומתו של חיזבאללה. מגישי אל-מנאר לבשו חיוכים מאוזן לאוזן ובמקביל לדיווחים המשיכו לשדר קליפים מיליטנטיים ושיחות עם צופים שביקשו לחזק את ידי הארגון להמשיך בג'יהאד נגד ישראל. 

 

דבריו של הממונה על ההסברה בחיזבאללה ביטאו היטב את הקשחת העמדות, לפחות באופן פומבי, מצד הארגון. מדובר בגורם שמיעט להופיע, אם בכלל, מאז תחילת הלחימה. "כל הפסקת אש שאינה כוללת את הדברים הללו אינה מעניינת אותנו. אנחנו לא יכולים להסכים ולו להימצאותו של חייל אחד על אדמת לבנון. בכל החלטה להפסקת אש שום ממשלה או גורם אחר לא יוכל להגיד לנו שלא לירות על חייל או טנק שנמצא על אדמתנו. הפסקת התוקפנות היא המשמעות הכוללת של הפסקת אש, ופירושה - נסיגה של כל כוחות הכיבוש מאדמתנו. ולא – לא נסכים להפסקת אש שלא במובן המדוייק הזה", הסביר רחאל. 

 

עם זאת, גם בישראל לא בירכו על המאמצים להשיג הפסקת אש עד כה. בישיבת הממשלה בתחילת השבוע אמר ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כי "ישראל לא ממהרת להגיע להפסקת אש לפני שהשגנו את היעדים שקבענו לעצמנו לפני היציאה למבצע". בלשכתו אף הבהירו, כי נסיגה מחוות שבעא אינה חלק מהסכם אפשרי להפסקת אש.  

 

בחיזבאללה ממשיכים לשדר מסרים מאיימים לכיוון ישראל, אולי מתוך הנחה כי מדובר בכל זאת בשלביה האחרונים של הלחימה לקראת הפסקת אש. מאז אתמול החלו להישמע מסרים שגברו היום, ולפיהם אם ישראל תעז לתקוף שוב את ביירות, חיזבאללה יתקוף את תל אביב ואולי אף "מעבר לה". העיתון הכוויתי ""אל-ראי אל-עאם" דיווח, כי הנהגת חיזבאללה הורתה ל"יחידת הטילים" שלה לתקוף את תל אביב במקרה כזה, באופן מיידי ובלי לקבל הנחיות נוספות בעתיד. עם זאת, דווח בעיתון, תקיפת יעדים ש"מעבר לתל אביב" תשקל בהתאם להתפתחויות החדשות. דברים ברוח דומה השמיעו היום "גורמים בכירים בחיזבאללה" שהעדיפו להישאר בעילום שם. כך התבטא גם אתמול בכיר הארגון, מוחמד קומאטי. 

 

במקביל להתבטאויות של דובר הארגון, גם המנהיג הרוחני של חיזבאללה, מוחמד חוסיין פדלאללה, שיגר מסר תקיף של אנשיו וקרא להם לעמוד איתן. "השלב בו אתם נמצאים הוא שלב מבחן שיקבע את ההווה והעתיד. אהוביי, יצרתם את הניצחון ללבנון ולכל הערבים והמוסלמים בעולם בשנת 2000 והנה אתם, באמצעות עמידתכם האיתנה, סבלנותכם החזקה והג'יהאד של בניכם, נעים לכיוון השלב הזה בו תשיגו ניצחון חדש לאומה המוסלמית כולה", הוא אמר.

 

עוד דווח בלבנון כי חיל האוויר תקף מאז שעות הבוקר שורה של יעדים בבקעת הלבנון בדגש על אזור העיר אל-הרמל בצפון הבקעה, שבעקבות תקיפת הגשר המרכזי שלה נותקה למעשה מסביבתה.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רקטה בקריית שמונה
צילום: איי פי
פגיעה בעכו
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: אי פי איי
נסראללה. לא להפסקת אש
צילום: אי פי איי
מומלצים