שתף קטע נבחר

חיזבאללה חוגג, שכם צוהלת: "מכה שלא ציפו לה"

מיד עם היוודע ממדי ההרג בצפון, יצאו תושבים בשכם בתהלוכת שמחה, מנופפים בדגלי חיזבאללה. חמושים ירו באוויר וילדים פוצצו זיקוקי דינור. "ההצלחה של חיזבאללה היא נקמה על פשעי ישראל". חיזבאללה: "יש התמוטטות עצבים והיסטריה, הם לא חשבו שיקבלו מכה כזאת"

אבל בישראל, שמחה בביירות ובשכם: "זהו יום של הישגים. האויב הודה בהרג ובפציעה בעקבות נחיתת הטילים של ההתנגדות", בישר קריין החדשות ברשת "אל-מנאר" של חיזבאללה במבזק מיוחד.

 

"ניתן לראות בתמונות שמגיעות מרשתות הטלוויזיה של האויב, שנתונות לפיקוח הדוק מצד הצבא, על הפגיעה הגדולה והבהלה", נאמר בשידור. "ישנם מקרים של התמוטטות עצבים והיסטריה בצידם. הם לא שיערו שיחטפו פגיעה שכזאת מצד הטילים של ההתנגדות". במקביל, התפאר הארגון בפגיעה בכוח צה"ל סמוך לכפר אל-ביאדה בחילופי אש הבוקר.  

 

במרכז העיר שכם פתחו עשרות מכוניות ומוניות בתהלוכת שמחה, מיד עם היוודע התוצאות הקשות של הפגזת חיזבאללה. בעלי המכוניות, שעל חלקם התנוססו תמונות של נסראללה, נשאו דגלים של לבנון ושל חיזבאללה, והשמיעו קריאות שמחה. הם קראו לנסראללה להמשיך ולהפגיז את ישראל, ובקשה מיוחדת הופנתה אליו, "להפגיז את תל אביב".

 

חמושים, בעיקר אנשי גדודי חללי אל אקצה, הזרוע הצבאית של פתח, ירו באוויר לאות שמחה, וילדים וסוחרים פוצצו באוויר זיקוקי דינור. מספר בעלי חנויות כיבדו את החוגגים בפירות ובממתקים, בתמונות שהזכירו את השמחה לאחר פיגועים גדולים בישראל.

 

אחד החמושים, פעיל מרכזי בגדודים, אמר ל-ynet כי "ההצלחה הזו של חיזבאללה היא הצלחה גדולה, והיא נקמה מאלוהים על הפשעים של ישראל שרק בימים האחרונים הרגה עשרות ילדים בכפר כנא וילדים רבים ברצועה".

 

לדבריו, "אנו מתפללים שההצלחה הזו של חיזבאללה תימשך עד אשר הכיבוש יבין כי אין תועלת לכוח וכי כוח הוא יום אחד איתך ויום אחד נגדך. ההתנגדות המזוינת בלבנון ובפלסטין תימשך עד לקץ הכיבוש". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הפגנה בשכם נגד הפעולה בלבנון (ארכיון)
צילום: איי פי
צילום: איי פי
(ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים