שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  12 ההרוגים בכפר גלעדי: חיילי מילואים
  ההרוגים, חלקם חיילים שגויסו רק היום בצווי 8. הם כונסו בשטח פתוח סמוך לקיבוץ כפר גלעדי וקטיושה שנורתה מדרום לבנון פגעה בהם פגיעה ישירה. באירוע נפצעו 15 בני-אדם נוספים, בהם שניים באורח קשה. מנהל מד"א באזור ירדן: "בכל שנותיי בארגון - לא ראיתי אירוע כה קשה"

  הרקטה הקטלנית שפגעה היום בצהריים (א') סמוך לקיבוץ כפר גלעדי גבתה את חייהם של 12 חיילים במילואים  - כך הותר הערב (יום א') לפרסום. באירוע נפצעו גם 15 בני אדם - בהם שניים במצב קשה, שלושה בינוני ושישה במצב קל, מהם שלושה שסובלים משאיפת עשן. הפצועים מאושפזים בבתי החולים רמב"ם בחיפה וזיו בצפת.

   

  שמם של ההרוגים טרם הותר לפרסום.

   

   

  הבוקר התייצבו באזור כפר גלעדי חיילי מילואים מגדוד תותחנים על מנת להיערך לפעילות מבצעית. רוב החיילים קיבלו צווי 8 רק הלילה. מקום הכינוס נקבע לשטח פתוח, צמוד לבית העלמין תל חי - 200 מטר מהכניסה לקיבוץ כפר גלעדי. רוב החיילים המתינו במקום לקראת הצבתם ביחידות ובבסיסים צבאים בגבול הצפון. במקום היו גם מספר חיילי מפקדה מחטיבת צנחנים וחיילים נוספים מיחידות שונות.

   

  חיילי המילואים הגיעו למקום עם משאיות עמוסות באספקה, ציוד ותחמושת. באזור הכינוס ערמו החיילים מזרונים, מיטות וציוד אישי. 


  מקום הפגיעה בכפר גלעדי (צילום: ניב קלדרון) 

   

  בסביבות השעה 12:20 בצהריים נורה מטח רקטות מדרום לבנון, ואחת מהן נחתה במתחם הכינוס של חיילים ופגעה בהם פגיעה ישירה. גם בדקות שלאחר מכן, במהלך פינוי הפצועים, נחתו רקטות בסביבה הקרובה וגרמו לשריפה ביער שבאזור.  החיילים שנפצעו באורח קשה פונו במסוקים לבית החולים רמב"ם ושאר הפצועים הועברו לבית החולים רבקה זיו בצפת.


  מזרונים ומכוניות שרופות במקום הפגיעה  (צילום: ניב קלדרון)

   

  הגורמים הראשונים שהגיעו מקום הזדעזעו מהמראה הקשה. קצינים ואנשי תקשורת שראו את זירת האירוע התכנסו בפינות ופרצו בבכי. 

   

  "מימיי לא ראיתי מחזה קשה שכזה"

   

  אחד הרופאים, מילואימניק שהגיע לטפל בפצועים, מספר ל-ynet כיצד טיפל בפצועי חרדה: "אחד החיילים שטיפלתי בו שמע את הפיצוץ ורץ בבהלה לבדוק מה עם החברים שלו. הוא מצא גופות של שניים מחבריו, נבהל ונתקף התמוטטות

  עצבים מהמראה הקשה. השעות הראשונות של נפגעי חרדה מסוג זה הם הקריטיות ביותר, ואני מקווה מאוד שהוא ייצא מזה".


  מראות קשים במקום הנפילה (צילום: ניב קלדרון) 

   

  אלי פרץ, מנהל מד"א אזור ירדן, היה מהראשונים שהגיעו לטפל בנפגעים: "הגענו בכוחות גדולים וראינו מחזה קשה מאוד", סיפר. "קבוצה שלמה נפגעה, חלקה בצורה קשה מאוד. הפצועים קל ברחו לכל עבר. את הפצועים קשה העברנו במסוק

  לבית-חולים בחיפה ואת היתר לבתי-חולים באזור. מאז המלחמה - ובכלל, בכל האירועים בהם טיפלתי בכל שנותיי במד"א - לא ראיתי אירוע קשה מזה".

   

  דימיטרי ליפובסקי, מילואימניק בן 30 ממעלה אפרים המאושפז בבית החולים רמב"ם במצב קל סיפר כי הוא ואנשים נוספים עצרו לנוח בצל, סמוך לגדר של בית קברות כאשר נשמעה אזעקה. "לא היה לנו איפה לתפוס מחסה. ראיתי את הקטיושה פוגעת ברכב ואנשים נוספים שצעקו. תוך ארבעה-חמש דקות כבר הגיעו אנשים לחלץ אותם".

   

  בהכנת הידיעה השתתפו אילן מרסיאנו, אפרת וייס ושרון רופא-אופיר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דורון גולן
  פינוי פצועים מכפר גלעדי
  צילום: דורון גולן
  צילום: ניב קלדרון
  אתר הפגיעה
  צילום: ניב קלדרון
  מומלצים