שתף קטע נבחר

הנגבי אישר צווי 8 וטס לחופשה בארה"ב

בעת שחברי ועדת חוץ וביטחון מתכנסים כמעט מדי יום לרגל המצב, בחר יו"ר הוועדה, צחי הנגבי, לצאת לחופשה משפחתית בארה"ב. ח"כ ישראל חסון: "צריך לעמוד לצדו של העם ברגעים קשים". הנגבי בתגובה: "הנסיעה לא צפויה לפגוע בעבודת הוועדה"

זה הזמן לחופשה? בשבוע שעבר אישרה ועדת חוץ וביטחון של הכנסת צווי 8 לשלוש אוגדות. מיד אחר כך ארז יו"ר הוועדה ח"כ צחי הנגבי (קדימה) את המזוודות וטס לחופשה עם המשפחה בארצות הברית. זאת, בעוד חברי כנסת רבים "מתאמצים" בימי הפגרה להפגין נחיצות בעת המלחמה, אם בסיורים בשטח או אפילו בהתגייסות למילואים, כמו זו של ח"כ אפרים סנה.

 

חברי ועדת חוץ וביטחון, שמתכנסים בימים אלה כמעט מדי יום, הביעו תרעומת על התנהלותו של היו"ר, שכן הוועדה היא המשמעותית ביותר בימים רגילים ובטח בעת מלחמה.

 

אחד מחברי הוועדה, ח"כ ישראל חסון (ישראל ביתנו), המסייר בצפון אמר: "תושבי הצפון שאותם אני פוגש במקלטים בוודאי היו שואבים עידוד אם יו"ר ועדת חוץ וביטחון היה נוכח איתנו בלפחות חלק מהסיורים. תפקידו של מנהיג לשמש דוגמה אישית ולעמוד לצידו של העם ברגעים הקשים. אני מניח שתפקוד ועדת חוץ וביטחון בימי המלחמה לא היה נפגע אם יו"ר הוועדה היה טורח להיות נוכח בימים אלה".

 

לאחר שנסיעתו התגלתה ברבים הודיע לפתע הנגבי כי החליט לקצר את חופשתו והוא יחזור מחר. מלשכתו נמסרו מספר הסברים ליציאתו לחו"ל בתקופה רגישה זו. בין היתר הסביר הנגבי כי רעייתו היא ילידת ארה"ב, ומדי שנה בתקופת פגרת הכנסת, יוצאת משפחתו להיות במחיצת

 משפחתה. השנה, לדברי השר, עקב האירועים, נסעו בני המשפחה לארה"ב לבדם במחצית חודש יולי. ח"כ הנגבי ביטל את נסיעתו המתוכננת יחד איתם.

 

בנוסף, על פי תקנון הכנסת, יו"ר ועדה שנמצא בחו"ל מודיע ליו"ר הכנסת על ממלא מקומו. ח"כ הנגבי הודיע ליו"ר הכנסת כי ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) ימלא את מקומו בעת היעדרותו מן הארץ. ח"כ הנגבי ציין בתגובתו כי לא צפויה כל פגיעה בעבודת הוועדה בעקבות היעדרותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
צחי הנגבי. חוזר מחר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים