שתף קטע נבחר

פרץ: להיערך להשתלטות על דרום לבנון

שר הביטחון דיבר בישיבת סיעת העבודה על הטיפול במרחבי שיגור הרקטות. עוד הדגיש: "מערכה צבאית איננה עומדת בפני עצמה. היא בוודאי כלי שיוצר מרחב יכולת תמרון כדי להשיג את המסמך המדיני הטוב ביותר". ח"כ ברוורמן הטיח בפרץ: "הממשלה כשלה בניהול האזרחי של המלחמה''

"אני יודע שיש הרבה מאוד שאלות לגבי התהוות התהליך המדיני, אני בהחלט רואה תהליך מדיני ככלי משלים בכל מערכה צבאית", כך אמר היום שר הביטחון, עמיר פרץ, במהלך ישיבה מיוחדת של סיעת העבודה בכנסת.

 

פרץ אמר את הדברים על רקע המשך הפעולה הצבאית בדרום לבנון והמאמצים המתקיימים במקביל להגיע לפתרון מדיני, בעיקר על ידי מועצת הביטחון של האו"ם.

 

חדר מלחמה - סיקור נרחב ב-ynet משתי החזיתות

 

"מערכה צבאית איננה עומדת בפני עצמה", הדגיש פרץ. "היא בוודאי כלי שיוצר מרחב יכולת תמרון כדי להשיג את המסמך המדיני הטוב ביותר. יחד עם זאת, המערכה הצבאית לא יכולה להיות שבויה בתוך תהליך שיכול לעיתים להתמהמה, והבעיה המרכזית שעומדת בפנינו היום היא להוציא למעלה ממליון אזרחים מהמקלטים ולהחזיר את מדינת ישראל לחיי השגרה. זו המשימה המרכזית שעומדת לפנינו - אם נשיג אותה באמצעים מדיניים, הרי נוכל לומר לעצמנו שאכן התהליך המדיני יצר את ההשלמה הנדרשת למבצע הצבאי".

 

למרות הדברים בנוגע לחשיבות המהלך המדיני, הבהיר פרץ כי הנחה את צה"ל להתכונן לכשלון אפשרי של המאמצים המדיניים הנעשים בימים האחרונים על מנת להביא להפסקת אש. שר הביטחון אמר כי הנחה את צה"ל להתכונן להשתלטות

 מוחלטת על אזור דרום לבנון כדי למנוע ככל האפשר ירי על שטח ישראל וחזר על הדרישות לקראת הפסקת אש: פירוז דרום לבנון, פירוק החיזבאללה, החזרת השבויים ויכולת תגובה לישראל במקרה שתותקף.

 

"תפקידו של צה"ל לאפשר לעורף חיי שיגרה", הוסיף פרץ. "תפקידה של המערכת הפוליטית להביא להישגים דיפלומטיים. הנחיתי את כוחות הביטחון לצאת להיערך למבצע שתכליתו להשתלט על אזורי השיגור ולצמצם את יכולת השיגור של חיזבאללה לעבר מדינת ישראל".

 

ברוורמן: הממשלה נכשלה בניהול האזרחי

 

ח"כ אבישי ברוורמן מתח ביקורת בישיבת הסיעה על התנהלות הממשלה. ברוורמן הטיח בפני פרץ: "הממשלה כשלה בניהול האזרחי של המלחמה''. הוא דרש להקים צוות שיגבש תוכנית מדינית ברורה למפלגה. לדבריו, למפלגת העבודה אין כרגע תפיסה מדינית מובחנת ולכן יש צורך לגבש תוכנית שכזו ליום שאחרי המלחמה.

 

גם ח"כ דני יתום תקף ואמר: "הרעיון להגיע עד הליטני הוא טעות גדולה. יש להכריז על לבנון כאויב, וכך הלחץ יהיה יותר גדול". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
עמיר פרץ
צילום: אלי אלגרט
צילום: דן ברונפלד, דובר צה"ל
לבנון. הדרישה לפירוק חיזבאללה בעינה
צילום: דן ברונפלד, דובר צה"ל
צילום: אלי אלגרט
ברוורמן. "כישלון בניהול האזרחי"
צילום: אלי אלגרט
מומלצים