שתף קטע נבחר

לקה בליבו באזעקה - ומת אחרי שבועיים וחצי

בקיר כורדי שמע את האזעקה, אבל לא היה לו מקלט כדי להסתתר בו. הוא לקה בליבו, והיום, לאחר שבועיים וחצי בהם נאבק על חייו, נקבע מותו בבית-החולים

העיר עכו ליוותה היום (ו') אחר הצהריים למנוחות את החלל השמיני שלה בסיומו של היום ה-31 ללחימה בלבנון.

 

 

בקיר כורדי (63) היה לבד בביתו בצהרי ה-26 ליולי, כנשמעה האזעקה ברחבי עכו. בביתו אין מקלט, וכפי שנהג מאז ראשית הלחימה, הוא נותר לבד בדירתו כשלפתע נשמעה נפילת רקטה לא הרחק מהבית.

 

כורדי חש ברע ולקה בליבו. בנו מדיין, סיפר הערב ל-ynet: "הייתי בחנות המשפחתית כשלפתע הגיעו שכנים של אבא וסיפרו לי שהוא התמוטט. עזבתי את הכל והגעתי לביתו של אבא. צוותים של מד"א כבר היו במקום וניסו לייצב אותו. השכנים סיפרו לי כי מצאו אותו כך זמן קצר לאחר שנשמעה נפילה חזקה של רקטה בעיר".

 

כורדי הועבר במצב קשה מאוד לבית החולים בנהריה, לאחר שבמשך כמה דקות עד לקבלת הטיפול הרפואי, לא הגיע חמצן למוחו ולאיברים חיוניים נוספים. "שבועיים וחצי הוא נאבק על חייו, והרופאים עשו את מיטב יכולתם, אבל הבוקר קבעו את מותו", סיפר מדיין.

 

מדיין הביע תקווה כי הלחימה בלבנון תגיע בקרוב לסיומה: "המלחמה הזאת גורמת להרג של אזרחים ולפציעתם של ילדים משני הצדדים. אנחנו גרים בעיר שמראה לכולם דו-קיום אמיתי מהו ואני מקווה כי בקרוב המצב יחזור לקדמותו והשלום יחזור לצפון הארץ. דבר שיביא עימו להחזרת התיירות, המסחר והתעשייה שפסקו פה, מאז תחילת המלחמה ב-12 ביולי."

 

בקיר, שנטמן בבית העלמין בעיר, הותיר אחריו שמונה ילדים ועשרה נכדים. והוא הרוג השמיני בעיר מתחילת המלחמה. בארבעת השבועות האחרונים נהרגו החיילים סמ"ר גדי מוסייב, סגן אלכס שוורצמן, והאזרחים אלברט בן אבו, האחים אריה וטירן תמם ושמעון זרידי וביתו מזל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפילת רקטה בעכו (ארכיון)
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים