שתף קטע נבחר

11 חיילים נהרגו ביום של קרבות בלבנון

בשורה של תקריות בדרום לבנון נהרגו אחד עשר חיילים ועוד 84 נפצעו, בהם 11 קשה. הפצועים הועברו לטיפול בבתי החולים בצפון הארץ. באחת התקריות דרס בשוגג טנק קבוצת לוחמים. בתקרית אחרת נהרגו לוחמי שיריון מפגיעת טיל בטנק מרכבה סימן 4. חיילים נוספים נפגעו מירי טילי נ"ט ובהיתקלויות עם מחבלי חיזבאללה

היום ה-32 למלחמה בלבנון גבה את חייהם של אחד עשר לוחמים: בשורה של תקריות אש בדרום לבנון נהרגו אתמול (שבת) אחד עשר לוחמים ועוד 84 נפצעו, בהם 11 באורח קשה. בין הפצועים: קצין בדרגת סגן-אלוף. לפחות 40 מחבלי חיזבאללה נהרגו מאש צה"ל ביום הזה, שבו הנחית צה"ל כוחות רבים בעומק שטח דרום לבנון. זה היה מבצע ההנחתה הגדול ביותר בתולדות צה"ל.

 

   

  • שני לוחמים מגדוד 51 של גולני נהרגו ושניים נפצעו באורח קשה וקל, בתאונה מבצעית בכפר חדת'ה שבגזרה המזרחית. בצה"ל בודקים האם צוות טנק שנסע לאחור פגע בשוגג בחיילים.  
  • חייל  מגדוד 931 של הנח"ל נהרג, חמישה חיילים נפצעו באורח קשה ואחרים באורח קל במהלך חילופי אש בכפר רנדוריה שבגזרה המערבית. בתקרית נוספות באזור נהרגו שני חיילים נוספים במהלך חילופי אש. 
  • חייל נהרג בחילופי אש בכפר חדת'א שבגזרה המזרחית.
  • חייל נפצע קשה לאחר שכלי הנדסי עלה על מטען בכפר א-טיירי שבגזרה המרכזית.

 

גם במהלך היום היוו הטילים נגד טנקים אמצעי מרכזי שהופעל נגד צה"ל וגבה אבידות בנפש.

  • קצין ושני לוחמים מגדוד 9 של השיריון נהרגו לאחר שטיל נגד טנקים פגע בטנק מרכבה סימן 4 בו נסעו באזור הסלוקי בגזרה המזרחית. זוהי הפעם השניה שהטנק, החדיש ביותר של צה"ל, נפגע במהלך הלחימה ואנשיו סובלים פגיעה.
  • לוחם מחטיבת הנח"ל נהרג מפגיעת טיל נ"ט לעבר מבנה בו שהה בגזרה המזרחית במרחב הכפר רנדוריה.
  • חייל נהרג מפגיעת טיל נ"ט בטנק בו נסע סמוך לכפר קנטרה שבגזרה המזרחית. 
  • חייל נפצע באורח קשה מפגיעת טיל נ"ט בטנק בו נסע בכפר א-טירי.
  • מפקד גדוד 9 בשריון נפצע באורח קשה ושני חיילים נוספים נפצעו קל לאחר שטיל נ"ט פגע בטנק בכפר דיר סירין שבגזרה המזרחית.
  • חייל צה"ל נפצע באורח קשה כתוצאה מפגיעת טיל נ"ט במבנה בו שהה בכפר רנדוריה בגזרה המזרחית.


האזורים שבהם אירעו תקריות האש בדרום לבנון

 

לבתי החולים בצפון הארץ הגיעו 84 פצועים בשורה של תקריות בדרום לבנון. 35 הובאו לבית החולים רמב"ם בחיפה. בבית החולים זיו בצפת אושפזו ביממה האחרונה 33 חיילים, שישה נוספים הועברו לבית החולים בנהריה. אתמול לפנות ערב הגיעו לרמב"ם עשרה פצועים נוספים.

 

 

מיום שישי בלילה החלה לנוע מהגבול הצפוני אל תוך לבנון רכבת אווירית, במהלכה הנחיתו המסוקים היקף גדול של כוחות בעומק השטח. גורמים בצה"ל תיארו את המהלך כ"גדול ביותר שבוצע בשנים האחרונות". שר הביטחון, עמיר פרץ, שהגיע ביום שישי לפיקוד הצפון, אף נפגש לרגעים ספורים עם הכוחות, זמן קצר לפני שעלו למסוקים. בחיל האוויר נערכו להנחית את המסוקים באזורים בהם רמת הסיכון היא הקטנה ביותר - הן לכוחות המונחתים והן למסוקים.

 

במבצע לקחו חלק כלי טייס רבים בהם בהם מסוקי "יסעור" ו"ינשוף" אותם הטיסו אנשי צוות אוויר בסדיר ובמילואים. במקביל להנחתת הכוחות, הצניחו המסוקים גם אספקה לחיילים הנמצאים בדרום לבנון. לכל אחת מן הגיחות היה יעד משלה, כאשר כל המראה נערכה בנקודה אחרת בשטח ישראל עם יעד נחיתה קבוע מראש בלבנון.

 

במקביל הרגו כוחות מחטיבת גולני לפחות ארבעה מחבלים מצפון לעיירה בינת ג'בל בגזרה המערבית. בגזרה המזרחית חשפו כוחות של צה"ל מחסן גדול עם אמצעי לחימה. מאז אתמול בלילה נהרגו למעלה מארבעים מחבלים בדרום לבנון וראש מטה פיקוד הצפון, תא"ל אלון פרידמן, העריך כי מאז תחילת הלחימה נהרגו כ-520 אנשי חיזבאללה.

 

גורמים במערכת הביטחון העריכו אתמול בעקבות החלטת מועצת הביטחון , כי המבצע שהחל ביום ו' יימשך מספר ימים בלבד ולבסוף ייעצר לטובת יישום ההסכמות המדיניות. בצה"ל לא קיבלו אמנם הנחייה בדבר פרק הזמן שימשך המבצע, אולם גם בפיקוד הצפון נערכים לבצע פעולות קצרות זמן זה בהן ינסו להגיע להישגים משמעותיים ככל שניתן. "מבצע כזה, עם היקף נרחב של כוחות, לא נגמר באחת וננצל כל רגע על מנת להשיג עוד ועוד הישגים", אמר גורם ביטחוני ל-ynet.


פורסם לראשונה 12/08/2006 19:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פצוע עושה דרכו ברגל לביה"ח
צילום: דורון גולן
צילום: איי פי
חיילים בלבנון
צילום: איי פי
צילום: איי פי
פינוי הפצועים לרמב"ם
צילום: איי פי
מומלצים