שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "רמזו לי שאני הולכת הביתה"

  ישראלה אסגו הופרשה בסוף השבוע מ"כוכב נולד 4", שהולכת ומתקרבת לגמר בצעדי ענק. מבחינתה זה הגיע בדיוק בזמן, עכשיו היא משאירה את הבמה לג'קו, זהבית ורפאל, עליו היא שמה כסף כעל הזוכה בגמר. נפגש באירויזיון

  החיוך של ישראלה אסגו שהודחה בשישי האחרון מהמירוץ לגמר של "כוכב נולד" היה חיוך אמיתי של הקלה. רק תנו לה עכשיו להירגע מכל הלחץ, להופיע באירוויזיון ולהמר על הפיינילסיטים. לדבריה היא יכולה לנקוב בשמם בוודאות מוחלטת, תסמכו עליה שהיא גם ידעה שהיא הולכת הביתה.

   

  בשישי האחרון, כשעלתה אסגו לשיר את "אל תשכחי", היא ידעה בתוך תוכה שזה הסולו האחרון שלה במסגרת התוכנית. מי שקיבלה הזדמנות נוספת בשלב האודישנים אחרי מלחמת חורמה בין השופטים ונכנסה לבסוף בעור שיניה לנבחרת, מדברת מביתה בקריית גת בשלוות נפש מפתיעה יחסית למתמודדת שכבר הריחה את שלב הגמר.

   

  "אני חושבת שעשיתי דרך יפה מאד, וטוב שיצאתי כי די מיציתי", היא אומרת פחות מיממה אחרי, "אני שמחה שנתנו לי את ההזדמנות, זו חוויה שלא תחזור על עצמה שוב".

   

  לא רצית להגיע לגמר?

   

  "לא, זה לחץ ואנרגיות שאין לי, כבר לא היה לי קול, ודי. מספיק. קיבלתי את החשיפה שלי, אני צריכה ללכת קדימה. היו רמיזות מתחילת השבוע שאני הולכת הביתה וגם ביום שישי, בסולו, ידעתי שאני הולכת הביתה כי רמזו לי. וזה לא שאני מאשימה מישהו, ממש לא. כשאני, מאור, מורן ורפאל נשארנו ומאור עבר, אז אמרתי לעצמי 'אני הולכת'. מורן חשבה שזו היא והורידה את העיניים למטה, אמרתי לה 'את יכולה להירגע, אני הולכת הביתה'. קראתי את השפתיים של צביקה פיק כשהוא שאל את צדי: 'ישראלה הולכת?'. צדי אמר 'כן, ישראלה'."

   

  אולי לא באמת רצית להגיע לגמר?

   

  "דווקא כן רציתי, תמיד טוב לשאוף קדימה, אבל תמיד טוב לקחת דברים עם פרופורציות. לקחת בחשבון מצב שאני כן הולכת וזה מה שהיה".

   

  ברגע ההכרזה נשארתם את ורפאל מירילא, איך הרגשת?

   

  "גם אם הייתי שרה שיר של ויטני יוסטון לא הייתי נשארת. יש כמה אנשים שמכוונים מלמעלה אבל שטויות זה לא משנה לי. אם יצא לך לראות מתמודדים שאמרו להם אתם אלו שהולכים הביתה האור כבה להם בפנים, ואצלי זה לא היה ככה. אין סיבה שאני אבכה ואתעצבן ואתאכזב כי זו תוכנית בידור ומי שעוזב היום את התוכנית הוא כוכב ואני זו שכרגע הלכתי".

   

  איך התחושה רגע אחרי?

   

  "בזמן שמכריזים על התוצאות המאפרת שלנו מור והמלבישים ליאת וגל כבר הולכים, וכולם חיכו לי בלובי עם פרצוף של אבל ואני כולי מחויכת וקורנת והם לא הבינו מה עובר עלי. בתוכנית הרגשתי חנק, כשהודיעו בשידור החברים שלי אמרו לי שראו שנשמתי, סוף סוף הצלחתי לנשום. אני לא אבכה על תוכנית טלוויזיה, אני אבכה על החיילים שנהרגים לנו. זה בעיני מה שאמיתי ולא התוכנית".

   

  אבל באודישנים כשכמעט לא עלית לנבחרת, ואז דווקא כן בכית.

   

  "זה היה בשניות, כשבכיתי זה היה כשאמרו לי כשעברתי. בעריכה לקחו מהסוף ושמו בהתחלה, לקחו מהאמצע ושמו בסוף. בכיתי אז משמחה כשנתנו לי הזדמנות להראות להם שהם טועים. בגלל זה בתוכנית הראשונה לקחתי את השיר של ריטה 'לבכות' וזה יצא לי ממש טוב. זה היה באמת ביצוע טוב וזכיתי ביושר".

   

  יש דיבורים מאחורי הקלעים מי בגמר?

   

  "אני יודעת מי יהיה בגמר. זה די ברור. אם זה ביחס, אם בעיבודים הכי טובים שעושים, בחסינות. יש להם עדיפויות ראשוניות שבאות לידי ביטוי כמו את מי אוהבים יותר ולמי מארגנים כתבות בתקשורת. לא סתם לקחו את זהבית, מיה וג'קו ראשונים לעשות כתבה. אבל אני מתה עליהם ובמיוחד רוצה שג'קו ייקח בגמר, הוא בן אדם זהב, לא צבוע, ישר וזה מאד חשוב. הוא לא צריך את 'כוכב נולד', הוא מוכשר ומדהים".

   

  אז בעצם אומרת שמיה, ז'קו וזהבית יהיו הפיינלסיטיים, וז'קו יזכה?

   

  "לא. רפאל, זהבית וג'קו. ורפאל לוקח".

   

  רגע אחרי בשורת הדחתה של אסגו עודד אותה הקהל בקריאות "את גדולה" ומחיאות כפיים ארוכות וגם השופטים לא חסכו בדברי הפרידה מחמאות. צביקה פיק ציין שהיא הבחירה שלו בתחרות והבטיח שוב שיכתוב עבורה שיר, מרגול טענה שהיא "תקועה בהוויה הישראלית היום בזכות עצמה", צדי החמיא שיש לה נוכחות ואפילו אוחובסקי הודה שעצוב להיפרד.

   

  "זה ריגש אותי מאד, במיוחד מרגול. כשירדתי היא בכתה, תפסה אותי ואמרה לי בואי הנה, היא אישה ענקית וגדולה אני אוהבת אותה מאד. צביקה פיק לפני כל הופעה היה נותן לי נשיקה על המצח ואומר לי בהצלחה. מגיע להם כל הקרדיט. מההתחלה הם פירגנו לי ואני יכולה רק להודות להם".

   

  ושאלת השאלות, מה עכשיו?

   

  "יש הרבה הצעות, אבל מה שאני רוצה זה להופיע באירוויזיון. מאז שאני קטנה תמיד חלמתי להיות שם ולהראות להם. זה גם קטע פוליטי, שיראו שיש אתיופים במדינת ישראל שהם מצליחים, ולעלות על הבמה ושיראו שאני טובה ומייצגת את המדינה בכבוד".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלדד רפאלי
  ישראלה אסגו כוכב נולד 4
  צילום: אלדד רפאלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים