שתף קטע נבחר

25% מקבוצת "הארץ" נמכרו לדומונט הגרמנית

החברה, המוציאה לאור שלושה עיתונים יומיים בגרמניה, משקיעה 25 מיליון אירו בהוצאת עיתון "הארץ" בתמורה ל-25% ממניות החברה. העסקה משקפת לפיכן ל"הארץ" שווי של 100 מיליון אירו

חברת דומונט (M. DuMont Schauberg) הגרמנית משקיעה 25 מיליון אירו בהוצאת עיתון "הארץ" בתמורה ל-25% ממניות החברה. העסקה, המשקפת ל"הארץ" שווי של 100 מיליון אירו, נעשת בדרך של הקצאת מניות ותכניס את מלוא הסכום לקופת החברה, ולא לידי בעלי השליטה.

 

מקבוצת הארץ נמסר, כי ההחלטה לגייס הון נעשתה לפני יותר משנה כאשר התבררו ההזדמנויות הרבות העומדות לפניה לפתח ולחזק את פעילותה. בקבוצה מציינים כי במונחים של הכנסות "הארץ" היא קבוצת התקשורת השנייה בגודלה בישראל.

 

 

אבי פרימור, לשעבר שגריר ישראל בגרמניה, יצר את ההיכרות בין החברות, והוא יצטרף למועצת המנהלים של הארץ כנציג בעל המניות החדש.

 

דומונט היא מוציא לאור של שלושה עיתונים יומיים באזור קלן, בון ודיסלדורף. החברה מוציאה לאור עיתון יומי בהלה, לשעבר מזרח גרמניה, ורק לאחרונה ההשלימה את רכישת השליטה ב"פרנקפורטר רונדשאו", עיתון יומי היוצא לאור בפרנקפורט אך מופץ בכל גרמניה. לעיתון תפוצה יומית של יותר ממיליון עותקים.

 

בהודעת הקבוצה נמסר כי דומונט היא המו"ל הרביעי בגודלו בגרמניה, וכי ההשקעה ב"הארץ" היא השקעתה הראשונה מחוץ לגרמניה. בנוסף לעיתונים, דומונט מוציאה לאור ספרים בתחומים שונים, ובפרט ספרי אמנות ומדריכי מסעות.

 

דומונט עוסקת בהוצאה לאור בבעלות אותה משפחה במשך יותר מ-200 שנה. בראש החברה עומד אלפרד נבן-דומונט (79), דור 11 לבעלות המשפחתית, שהוביל את החברה ב-40 שנה של צמיחה ורווחיות.

 

אלפרד נבן-דומונט ביקר בישראל פעמים רבות מאז 1953, ונכח במשפט אייכמן בירושלים. עד כה הוא השקיע בישראל בקרן ההשקעות יורופנד ותרם ל"מרכז פרס לשלום" ול"מרכז הבין-תחומי" בהרצליה. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים