שתף קטע נבחר

מחכה לרגע שהחתנים ישברו יחד את הכוסות

הסיפור של ליה וסמי התחיל לפני שלוש שנים בניו-יורק. הם הכירו דרך JDate, וכבר בשיחתם הראשונה נשמעו צלילי כינורות. סמי הציע לליה נישואים באמצע תערוכה בסטודיו שלו. חתונתם אמורה היתה להתקיים באזור חיפה, אבל הם יתחתנו מחר בנמל תל-אביב יחד עם עוד עשרות זוגות, כדי להראות שעם ישראל חי

התלבטתי אם לצרף לסיפור האהבה של ליה וסמי תמונות של כינורות, או תמונות של תכשיטים. מצד אחד, כפי שאפשר יהיה לראות בהמשך, מתאימים כאן מאוד צלילי כינור לליווי. מצד שני, עניין התכשיטים עובר כחוט השני בסיפור הזה.

 

ליה, ניו-יורקרית שהיתה אז בת 23, הצטרפה לג'יידייט בעקבות שכנוע של חברה, וסתם "בשביל הכיף" הסתכלה גם בפרופילים של גברים בשנות ה-30 שלהם. כך צדו עיניה את תמונתו של סמי, אז בן 33, מעצב תכשיטים המתגורר אף הוא בניו-יורק.

 

שלוש שנים עברו מאז, וערב חתונתם מתוודה ליה: "אמרתי לעצמי, וואו, איזה חתיך הוא". נתון נוסף שמשך את תשומת לבה היה העובדה שהוא דובר ערבית. "הוא ממוצא עיראקי-פרסי, והם מדברים ערבית כמו שאנחנו מדברים יידיש, מהבית", היא אומרת.

 

"הוא לא התייחס, הייתי צעירה מדי בשבילו"

 

היא הציצה בתמונתו של סמי כל ערב, בלי לדעת שהממשק של ג'יידייט מאפשר לחברים לדעת מי צפה בפרופיל שלהם. כך נודע לסמי שיש מישהי שמתעניינת בו מאוד. "הוא רק ראה את הגיל שלי, ולא צירפתי תמונה", מסבירה ליה, "לכן הוא לא התייחס, הייתי צעירה מדי בשבילו. ואז, יום אחד, הוא טרח לקרוא מה שכתבתי בכרטיס שלי - ואהב מה שכתבתי, הבין שאני בוגרת ופנה אליי".

 

סמי כתב לליה שהוא אוהב את הפרופיל שלה, ואם הוא לא זקן מדי בשבילה - אז אולי כדאי שיכירו. "הייתי נבוכה מכך שהוא ראה שהסתכלתי עליו", מספרת ליה. "אמרתי לו שהוא באמת מבוגר ממני, אבל אם הוא רוצה אפשר להיות בקשר, בלי כוונה מיוחדת".

 


הוא שאל מיד, "את רוצה להתחתן איתי?" ליה וסמי

 

 

הם התכתבו דרך האתר כמה ימים, ואז הוא התקשר. "מיד התחלנו לדבר, כאילו הכרנו זה את זה שנים", היא נזכרת. "דיברנו במשך ארבע שעות, עד שתיים בלילה, הוא דיבר הרבה על המשפחה שלו, וזה נגע ללבי. אני מאוד אוהבת ילדים, עושה תואר שני בחינוך ורוצה להיות מורה. התברר לנו שאנחנו נמשכים לאותם דברים בחיים, כך ידעתי שיש לנו חיבור בנשמה. למשל, פתאום הוא אמר לי שהוא רוצה לנגן בכינור. אמרתי לו שאני מנגנת בכינור, והוא שאל מיד, 'את רוצה להתחתן איתי?'"

 

לדבריה, היא חששה בתחילה להיפגש איתו, בגלל גילו. הוא ביקש להיפגש פעם אחת. זה היה שבת, הייתי אצל אחותי וגיסי במנהטן, הם עמדו לצאת במוצ"ש והתכוונתי לצאת איתם. "אחותי רצתה להיפגש איתו, אבל לא רציתי שתראה אותו", מספרת ליה. "מצד שני, הרגשתי נוח עם סמי, כאילו אנחנו מכרים ותיקים. אז הזמנתי אותו לבוא לבית של אחותי, וגירשתי אותם, כדי שלא ייפגשו". 

 

הואיל וסמי לא ידע עדיין איך ליה נראית, כשהוא ראה מישהי יוצאת מהבית, הוא חייך אליה, חשב שזאת היא. אחר כך גם אחותה של ליה יצאה, וסמי שוב הרביץ חיוך, חשב שהפעם זאת ליה. היא חייכה אליו בחזרה והלכה לה.

 

"במעלית, שנייה לפני שהדלתות נפתחו, הרגשתי שהחיים שלי משתנים"

 

"בינתיים, במעלית, שנייה לפני שהדלתות נפתחו, הרגשתי שהחיים שלי משתנים", מספרת ליה בהתרגשות. "ידעתי שהוא יחכה לי שם, וידעתי שזה יהיה ענק". הדלת נפתחה והוא שוב חייך - הפעם אל מי שעתידה להיות אשתו.

 

"ישבנו בחוץ והתעטשתי, היה נורא קר. הלכנו ממקום למקום, ובסוף ישבנו לדבר", אומרת ליה. "הוא שאל אותי איך הדייט הזה, והייתי נבוכה להגיד שלא כל כך טוב. הוא שאל אם הוא יכול להחזיק לי יד. אמרתי בסדר. הוא שאל אם לקחת אותי הביתה. הרגשתי לא נוח, התחלתי לבכות, ואז הוא חיבק אותי. התחברנו לגמרי. הוא לקח אותי הביתה. הרגשתי שזה גדול, וחששתי מזה". לדברי ליה, מאז הם גדלו יחד, כזוג, "והפכנו להיות אנשים חזקים וטובים יותר".

 

הצעת הנישואים היתה מפתיעה: בזמן תערוכת תכשיטים בסטודיו שלו, עם קליינטים וחברים, ליה היתה עסוקה מאוד בארגון הפרטים של האירוע, ולא העלתה בדעתה בכלל שהוא מתכוון להציע. "אחרי שרוב האנשים הלכו ונשארו רק בני המשפחה, משבץ האבנים הטובות גמר את הטבעת ושלח את זה לאיפה שהיינו, למעלה. סמי הודה לכולם, ואז פתאום אמר שהמטרה השנייה של האירוע היא לחגוג את האירוסים שלנו. הוא הוציא את הטבעת מהכיס, ואני כמעט נפלתי. התחבקנו ובכינו יחד. הייתי כבר בת 25, והרגשתי בשלה ומוכנה". מסתבר ששתי דקות לפני כן הוא שאל את אמא של ליה אם זה זמן טוב, לדעתה, והיא אמרה לו שכן, בהחלט.

 

החתונה של ליה וסמי אמורה היתה להתקיים בנשר (המשפחה שלו מקריית-ים), ולא נתאפשרה, בגלל המלחמה. לכן, ליה וסמי יהיו בין עשרות הזוגות שיתחתנו מחר (14 באוגוסט) בהאנגר 11 בנמל תל-אביב, באירוע מיוחד לזוגות מהצפון. הם יוכלו להזמין 100 אורחים, משני הצדדים.

 

"חלק ממני מאוכזב. לא אשקר", אומרת ליה בתשובה לשאלה איך היא מרגישה, לחלוק את הרגע הזה עם עוד זוגות. "אבל אנחנו מתחתנים באמצע מלחמה, זאת לא תקופה רגילה. התחייבנו זה לזו, ולארץ ישראל, כי נולדנו יהודים. אמרו לנו להתחתן בארה"ב, שזה טירוף להתחתן כאן. אבל בשבילנו להתחתן זה רק בארץ, והתוכנית שלנו היא גם לבוא לגור בארץ בעתיד. כל החיים שלי רציתי להתחתן בישראל, כי אני יהודיה, הלב שלי פה, העם שלי פה".

 

גם לסמי יש רגשות מעורבים. "מובן שכל אחד רוצה את החתונה הפרטית שלו, במיוחד כשאני מגיע מחו"ל", אומר סמי. "ברגע שיש 6,000 איש זה יותר קשה. מצד שני אין מה לעשות, זה זמן מלחמה, לאור הנסיבות זה דווקא יכול להיות אירוע מאוד מאוד יפה. כל כך הרבה אנשים ביחד, זו הצהרה שלמרות הכל - עם ישראל חי. הקטע שאני הכי מחכה לו הוא שכל החתנים ישברו יחד את הכוס. זה נראה לי הכי מרגש".

 

אתר הזוגות המתחתנים בחתונה הקבוצתית

 

  • יש לכם סיפור היכרות מרגש, משעשע או מיוחד במינו? שילחו אלינו בצירוף תמונה, ואולי נפרסם אותו כאן.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סמי וליה. הציצה בתמונתו כל ערב
מחרוזת בעיצובו של סמי, שתענוד ליה בחתונה
עגילי הכלה, בעיצובו של החתן
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים