שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אנשי רוח פלסטינים: החרימו את ישראל
  עצומה שהתפרסמה באינטרנט קוראת לחרם בינלאומי על מוסדות תרבות ואקדמיה ישראליים, אירועי תרבות ויוצרים שאינם מתנגדים לכיבוש. בין החתומים: עלי נאסר ("החודש התשיעי"), אליה סולימן ("כרוניקה של היעלמות") והאני אבו אסעד ("גן עדן עכשיו")

  יוצרי קולנוע, אמנים ואנשי אקדמיה פלסטינים מובילים קוראים לחרם תרבותי ואקדמי על ישראל. בעצומה שמופיעה מזה מספר ימים ברשת האינטרנט הם מבקשים את עזרת העולם בהחרמת מוסדות תרבות ואקדמיה ישראליים, ביטול השתתפות בפסטיבלי תרבות בישראל וניתוק כל מגע עם יוצרים שאינם מגנים בפה מלא את הנעשה בשטחים ובלבנון.

   

  בין עשרות החתומים על העצומה ניתן לציין את הבמאים מישל חלייפי ("חתונה בגליל", "דרך 181"), ראשיד משראווי ("חיפה", "ערפאת, אחי"), עלי

  נאסר ("החודש התשיעי"), אליה סולימן ("כרוניקה של היעלמות", "התערבות אלוהית"), האני אבו אסעד ("גן עדן עכשיו", "פורד טרנזיט"), ניזאר חסן ("איסתיקלל"), אן מארי ז'סיר, עזה אל-חסן ("זמן חדשות"), ג'וליאנו מר חמיס ("הילדים של ארנה), נאהד עוואד ("25 קילומטר"), נג'ווה נג'אר ("השיר של יסמין"), הסופרת והתסריטאית ליאנה באדר ומאי מסרי ("גבולות של חלומות ופחדים"), השחקנים עאמר חליחל וסלאח בכרי, במאי התיאטרון ראדי שחאדה, האמנים פאדי זמורוד, ח'אלד חוראני וסולימן מנסור, הרקדנית נורה בקר והכוריאוגרף עומאר ברגותי מלהקת "אל פונון" ברמאללה, המוזיקאי חאלד ג'ובראן והזמרת רים בנא.

   

  "אנו החתומים מטה, יוצרי קולנוע ואמנים פלסטינים", נכתב בעצומה, "פונים בקריאה לכל האמנים ויוצרי הקולנוע בעלי המצפון סביב העולם בבקשה לבטל השתתפותכם בכל תערוכה או אירוע תרבותי אחר המתוכנן להתרחש בישראל, לפעול מיד ולא לאפשר להמשך המתקפה הישראלית לגדול...אנו קוראים לקהילה הבינלאומית להצטרף אלינו ולהחרים פסטיבלי קולנוע ישראליים, אירועים פומביים ישראליים ומוסדות ישראלים הנתמכים על ידי הממשלה, וכן לסיים כל שיתוף פעולה עם מוסדות אלה שעד היום סרבו לצאת נגד הכיבוש, שהוא השורש והסיבה לקונפליקט הקולוניאליסטי הזה".

   

  הפנייה לעולם נועדה, כך על פי לשון העצומה, להשפיע על העם בישראל "לצאת משתיקתו ולנטוש את האפתיה בה הוא שרוי, לקחת אחריות על חורבן והרג שממשלתם הנבחרת זורה". בהמשך הם כותבים: "עבור הלבנונים והפלסטינים, אפתיה וחוסר מעש מצדם של הישראלים נתפשים כשיתוף פעולה מתמשך עם פשעי המלחמה, כך גם אמנים, אנשי אקדמיה ואינטלקטואלים ישראליים שממשיכים לשרת בצבא הישראלי. אנו קוראים לכם 'פנו דרך למעשים שיתפשו את מקומם של המילים המדוברות לעתים קרובות מדי ונשכחות מהר מדי'. אנו מבקשים מכם – השמיעו את קולותיכם, קראו להפסקת שפיכות הדמים ולסוף הדיכוי שנמשך זמן רב מדי".

   

  לצד היוצרים הפלסטינים חתומים על העצומה גם עשרות יוצרים ואנשי אקדמיה מהעולם בהם הבימאית הבריטית סופי פיינס, המשורר והמחזאי אדריאן מיטצ'ל, המאייר בריאן ווד, דברה צימרמן מארגון "women makes movies", האמן דאגלס מינקלר, עורכת עיתון "Dance Europe" אמה מנינג, המנצח האיטלקי אטורה סטראטה ופרופסור חיים בראשית.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אנשי רוח פלסטינים: החרימו את ישראל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים