שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מספר הרקטות שובר כל שיא; 80 נפצעו
  "מבול" של אש, במה שאמור להיות היום האחרון ללחימה: יותר מ-250 רקטות נורו מאז הבוקר לעבר יישובי הצפון. במושב יערה שעל הגבול נהרג מאדי חיאט, בן 83; בקריות נפצעו שני תושבים באורח קשה ונפגע בניין ציבורי; בחיפה נחתו רקטות סוריות ארוכות טווח ועשן שחור היתמר למרחקים; בקריית שמונה "חגגו" את הקטיושה האלף. מחר זה ייגמר?

  יממה לפני כניסתה של הפסקת האש לתוקף, חיזבאללה יורה בכל התותחים והמשגרים: לא פחות מ-250 רקטות נורו עד לשעות אחר הצהריים (יום א') לעבר יישובי הצפון. כ-80 בני-אדם נפגעו. במקביל מוסיף צה"ל להרחיב את פעולתו הקרקעית והאווירית בעומק לבנון, ותחנות הטלוויזיה הזרות שידרו במקביל שתי תמונות כמעט זהות - מחיפה ומביירות - עם עשן סמיך בשתיהן.

   

  חדר מלחמה: כל העדכונים מכל החזיתות

   

  בשעות הצהריים פגע מטח קטלני ביישוב ליד שלומי, על גבול הצפון. מאדי חיאט, בן 83 ממושב יערה שליד שלומי, נהרג בפגיעה ישירה בביתו. כעבור שעה קלה ספגו הקריות מטח, בו נפצעו שני בני-אדם באורח קשה. בניין ציבורי באזור ספג פגיעה ישירה.    


  מכוניות נשרפו בחיפה (צילום: עידו בקר)

   

  בשעה 18:30 נפתחו ארובות השמיים על חיפה: בזה אחר זה דווח על מוקדים שספגו פגיעות, ועשן שחור וסמיך נראה למרחקים באחת השכונות שעל הכרמל. שבעה כלי-רכב חונים נפגעו ועלו באש.

   

  בחיפה גם נפלו שלוש רקטות סוריות ארוכות טווח, בקוטר 302 מ"מ - "חייבר 1" בלשון חיזבאללה. שתי רקטות כאלה נחתו בעמקי הצפון. ואילו בקריית-שמונה ציינו היום את הרקטה האלף מאז תחילת המלחמה בצפון. האזעקות, שהחרידו שוב ושוב את היישובים, נשמעו גם דרומה מחיפה - בבנימינה ובזיכרון יעקב.  


  אש בכרמל (צילום: דורון גולן)

   

  תושב חיפה, מכלוף טובול, שיחגוג מחר את יום הולדתו ה-80, מקווה לקבל כמתנה הפסקת אש וקצת שקט. הערב הוא ישב בביתו וצפה בטלוויזיה, בעת שרקטה נפלה על גגו של בית סמוך. למרבה המזל, הוא ישב בחדר מרוחק ממקום הפגיעה. בנו ניסה לשכנעו לעזוב, אבל הוא מסרב. "בשבוע שעבר נפל לי הטיל בצד אחד של הבית, עכשיו בצד השני. אני גר פה יותר מ-50 שנה, לאן אני אלך עכשיו? זה המקום שאני מכיר".

   

  מפקד המחוז הצפוני של המשטרה ניצב דן רונן אמר ל-ynet בהתייחסו לאירוע הקטלני שאירע סמוך לשלומי ולמספר הרב של

  הרקטות שנחתו על שטח ישראל מאז שעות הבוקר: "אין ספק שהשעות האלו שנשארו עד להפסקת אש, אם אכן תהיה כזו, הן שעות מסוכנות. כמו שצה"ל החליט להגיע להישגים דווקא בשעות האלו, גם בצד השני רוצים לנצל את היכולות עד תום וינסו להגיע להישגים, ואנו רואים שכך הם עושים".

   

  ניצב רונן שסייר היום בגליל המערבי הוסיף: "זהו יום מסוכן, אני מסייר באיזור ורואה התעוררות של חיים רגילים, מדברים על הסכמים ושוכחים שאנו עדיין מצויים בלחימה. אני קורא לאזרחים לא להיכנס להיות זהירים, לא להיכנס שאננות, שלא נספוג חלילה אבידות, דווקא בשעות האחרונות כשברגע יש הסכם מתגבש".        

   

  בהכנת הידיעה השתתפו חגי עינב ושרון רופא-אופיר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איתי סיקולסקי
  עשן שחור נראה למרחקים
  צילום: איתי סיקולסקי
  פגיעה ישירה בבתים
  צילום: אחיה ראב"ד
  אש ותמרות עשן
  צילום: מונט גלפז
  צילום: דורון גולן
  פצועה בקריות
  צילום: דורון גולן
  צילום: אחיה ראב"ד
  מתנה ליום ההולדת. טובול
  צילום: אחיה ראב"ד
  מומלצים