שתף קטע נבחר

הח"כים הערבים אמרו "לא" למכתב למען החטופים

יו"ר הכנסת יזמה מכתב לראשי פרלמנט בעולם בו הם נקראים להפעיל לחץ על מנת לקבל אות חיים משלושת החיילים החטופים. ראשי הסיעות הערביות היו היחידים שסירבו לחתום. ח"כ זחאלקה: "זו הצגה"

ראשי הסיעות הערביות בכנסת היו היחידים שסירבו לחתום על מכתב לראשי פרלמנטים ברחבי העולם הקורא להם לפעול להשגת אות חיים משלושת החיילים החטופים - גלעד שליט, אהוד גולדווסר ואלדד רגב. גורם בכיר בכנסת הביע מורת רוח מהעניין ואילו יושב ראש בל"ד טוען כי מדובר בניסיון לעשות הון פוליטי על גב המשפחות.

 

המכתב קורא לראשי הפרלמנטים לפעול בכל כוחם ולהפעיל את כל השפעתם על מנת להביא אות חיים מהחיילים החטופים. היוזמה לשליחת המכתב נולדה בפגישה של יושבת ראש הכנסת, דליה איציק ויושב ראש סיעת המפדל, ח"כ זבולון אורלב, עם הוריהם של החיילים החטופים מתוך תקווה כי הפעלת לחץ בינלאומי תצליח להביא לביקור של נציגי ארגונים בינלאומיים אצל החטופים - וכך לברר מהו מצבם הבריאותי ולקבל מהם אות חיים. כאמור, כל ראשי הסיעות בכנסת מלבד ראשי שלוש הסיעות הערביות - חד"ש, בל"ד ורע"מ-תע"ל -  חתמו על המכתב.

 

במכתב, שתוכנו הגיע ל-ynet, נכתב. "שלושת החטופים מוחזקים מזה למעלה מחודש ללא כל אינפורמציה על מיקומם או מצבם הבריאותי והנפשי. חיזבאללה וחמאס, באכזריות, מונעים כל ביקור של ארגונים בינלאומיים ולא מאפשרים קבלה של אות חיים מהם. חיזבאללה וחמאס מתעלמים באופן מוחלט מהצרכים הבסיסיים של בני אדם ומחוקי זכויות האדם הבינלאומיים ומונעים כל סיוע הומניטרי לחטופים.

 

"המפלגות המייצגות את הכנסת נפגשו עם המשפחות ושמעו את סיפורם קורע הלב על הפחד, הלילות ללא שינה וחוסר הידיעה לגבי גורל יקיריהן. המכתב הינו חוצה גבולות פוליטיים בפרלמנט הישראלי ... אנא הפעילו את כל אשר בכוחכם ובהשפעתכם כדי לעזור".

 

ח"כ זחאלקה: "לא נשתתף בהצגה"

 

גורם בכיר בכנסת אמר בתגובה לסירוב הסיעות הערביות כי "לא ייתכן שהסיעות הערביות יסרבו לחתום על מכתב שכל תכליתו סיוע הומניטרי למשפחות. הם הרי נושאים כל העת את דגל ההומניטריות".

 

יושב ראש סיעת בל"ד, ח"כ ג'אמל זחאלקה, אמר בתגובה: "שיפנו לראש הפרלמנט הלבנוני. לא צריך לפנות לכל ראשי הפרלמנטים בעולם. אנחנו לא חותמים על מסמכים כאלה כי המסמך לא יעלה ולא יוריד. הנושא הזה יפתר רק דרך משא ומתן ולא על ידי מסמך כזה או אחר".

 

זחאלקה טוען כי סירובו לחתום נובע מכן שמדובר ביוזמה שהיא פוליטית בעיקרה: "מדובר בהצגה בלבד ובניסיון לרווח פוליטי על חשבונן של המשפחות. אנחנו לא נשחק את המשחק הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
איציק. יזמה
צילום: חיים צח
צילום: חגי אהרון
זחלאקה. מסרב
צילום: חגי אהרון
מומלצים