שתף קטע נבחר

קבינט מיוחד יפעל לחיזוק יישובי הצפון

הממשלה צפויה לאשר הקמת קבינט לחיזוק חיפה ויישובי הצפון. חברי הקבינט יפעלו לאישור תקציבים ותוכניות לפיתוח היישובים שנפגעו במלחמה

ביום ראשון תונח על שולחן הממשלה הצעת החלטה להקמת קבינט לחיזוק חיפה והצפון שיפעל לאישור תקציבים והכנת תוכניות לפיתוח היישובים שנפגעו במלחמה. בין חברי הקבינט: המשנה לראש הממשלה שמעון פרס, שר הביטחון עמיר פרץ, שר האוצר אברהם הירשזון ושרים בכירים נוספים. הממשלה צפויה לאשר את הקמת הקבינט.  

 

על פי התכנונים, במסגרת עבודת הקבינט תוקם ועדת היגוי בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, ובהשתתפות מנכ"לים של משרדי הממשלה השונים, שתופקד על הכנת התוכנית לחיזוק הצפון - כולל תוכנית תקציבית מפורטת לשנים 2006-7. על פי החלטת הממשלה, הקבינט ייתן מענה לכלל היישובים בצפון, בין אם יהודים, ערבים, בדואים, צ'רקסים או דרוזים.

 

בנוסף, כחלק מעבודת הקבינט יקים פרס, בהתייעצות עם ראש הממשלה, ועדה ציבורית בה יהיו חברים אנשי כלכלה, עסקים ויוזמי פרויקטים, שיקדמו השקעות באזור חיפה והצפון. פרס יהיה  גם מופקד על גיוס משאבים מהתפוצות לטובת יישובי הצפון.

 

ראש הממשלה צפוי למנות פרויקטור שירכז את פעולות הממשלה בתחום שיקום התשתיות והמוסדות בצפון. הפרויקטור יפעל ישירות תחת ראש הממשלה, ויועסק בתנאי שכר ושירות של מנכ"ל משרד ממשלתי למשך כשנה.

 

צוות בראשותו של מנכ"ל משרד האוצר יגבש המלצות לתושבים ולעסקים בצפון ולאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים ונפגעי חרדה. מנכ"ל משרד הפנים יופקד על צוות לחיזוק הרשויות המקומיות בצפון. הממונה על התקציבים באוצר יקים צוות לגיבוש אופן הפיצוי למגזר העסקי, בהשתתפות מנהל רשות המיסים ומנכ"ל התמ"ת.

 

בדברי ההסבר על הקמת הקבינט נכתב, בין היתר, כי פעילות הממשלה תתמקד בשלב הראשון בסיוע לחזרתם המהירה של תושבי יישובי הצפון לשגרה, בד בבד עם קידום פרויקטים לחיזוק היישובים, באמצעות חיזוק הרשויות המקומיות וקידום תוכניות פיתוח.

 

בשלב זה טרם נקבע תקציב לפעילות הקבינט החדש וטרם נקבע מספר המשרות אשר יעסקו במיזם החדש. ההצעה תואמה עם השרים הנוגעים בדבר, וקיבלה את האישור של היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צבי רוגר
חיפה הפגועה
צילום: צבי רוגר
צילום: איי פי
פרס. ממונה על התפוצות
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
אולמרט. אחראי על הפרויקטור
צילום: רויטרס
מומלצים