שתף קטע נבחר

רשמית: כתב אישום יוגש נגד השר רמון

היועץ המשפטי לממשלה הודיע כי כתב האישום נגד שר המשפטים יוגש לבית משפט השלום בתל אביב. בטיוטת כתב האישום נטען כי הוא ביצע מעשה מגונה בצעירה בכך "שהצמיד את שפתיו לשפתיה, תוך שהוא מחדיר את לשונו לתוף פיה". אחר הצהריים הוא צפוי להתפטר מתפקידו

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, החליט היום (א') באופן סופי כי יוגש כתב אישום נגד שר המשפטים חיים רמון, זאת לאחר שהודיע כי הוא מוותר על חסינותו ועל זכות השימוע. כתב האישום יוגש בימים הקרובים לבית המשפט השלום בתל אביב ובטיוטתו נטען כי שר המשפטים ביצע מעשה מגונה בצעירה בכך "שהצמיד את שפתיו לשפתיה, תוך שהוא מחדיר את לשונו לתוך פיה, והכל ללא הסכמתה".

 

בנוסף עולה מטיוטת כתב האישום כי המתלוננת הינה חיילת ששירתה בלשכה באותה עת ועמדה על סף שיחרורה מצה"ל.  הנאשמת, כך נטען, ביקשה מרמון להצטלם עמה למזכרת, כפי שהצטלמה עם שרים ונושאי משרה בכירים אחרים עמם עבדה, והוא הסכים.

 

בטיוטה נכתב כי המתלוננת הביאה מצלמה וביקשה מחייל בלשכה לצלם אותה ואת השר. השניים נכנסו לחדר בלשכה ושם צילם החייל את המתלוננת והנאשם כשהם חבוקים ויצא מהחדר. אז נטען כי "המתלוננת שיחררה את אחיזתה מהשר ופנתה לצאת מהחדר. הנאשם המשיך לחבק את גופה בידו האחת וקרב אותה אליו. באצבעות ידו האחרת אחז בלחייה, קרב את פניו אליה והצמיד את שפתיו לשפתיה, תוך שהוא מחדיר את לשונו לתוך פיה, והכל ללא הסכמתה". עוד נטען בטיוטה לאחר מכן המתלוננת התעשתה, זזה לאחור, עזבה את החדר והשר רמון יצא מיד אחריה.

 

בין עדי התביעה, נמצאת ראש לשכתו של אולמרט, שולה זקן, מזכירו הצבאי של ראש הממשלה תת-אלןף גדי שמני, וניצב יוחנן דנינו.

 

רמון: "בטוח בחפותי"

לפני הצהריים שיגר רמון מכתב ליושבת ראש הכנסת, דליה איציק, ויושבת ראש ועדת הכנסת, רוחמה אברהם, בו הודיע כי הוא מוותר על חסינותו הפרלמנטרית לקראת העמדתו הצפויה לדין וכי הוא לא מבקש מוועדת הכנסת להתכנס במטרה לשמור על החסינות. "אני בטוח בחפותי. בית המשפט יוכיח זאת", אמר רמון לאחר שנודע לו על הכוונה להעמידו לדין. 

 

ביום שישי ביקש רמון להתחיל את משפטו לאלתר "גם למען ההיבט האישי, אך יותר מכך - כפי שמבקש האינטרס הציבורי". רמון אמר כי הוא בטוח שיצליח להוכיח בבית המשפט ש"נשיקה של שתיים-שלוש שניות", לפי גרסת המתלוננת, לא יכולה להפוך ולהיות מעשה עם כוונה פלילית.

 

בחודש שעבר התפוצצה הפרשה כאשר הוסר מעליה צו איסור הפרסום. הצעירה טענה כי רמון ניסה לנשקה באופן אגרסיבי. לדבריה, לא התנגדה לו בכוח שכן "לא ידעתי מה לעשות עם עצמי". 

 

מקורבי השר רמון טענו כי הסיפור מופרך לחלוטין. לדבריהם, "אפילו על פי גירסתה ועדותה במשטרה של המתלוננת, לא זו בלבד שהיא לא יצאה בוכה ונסערת, אלא בידי המשטרה יש תמונה שצולמה לטענת המתלוננת מיד לאחר האירוע בו היא נראית יחד עם השר, צמודה אליו ומחייכת בפה מלא. בנוסף, לפי עדותה היא נתנה לו אחרי האירוע פתק בו היא רשמה את מספר הטלפון האישי שלה".


פורסם לראשונה 20/08/2006 12:51

 

בהכנת הידיעה השתתפו רוני סופר ואילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
רמון. בטוח בחפותו
צילום: דודי ועקנין
בראון. יחליף?
צילום: ישראל הדרי
מומלצים