שתף קטע נבחר

צבא איראן מתאמן: נערכים לאויב "המשוגע"

איראן עורכת תימרון גדול, בהשתתפות כל זרועות הצבא. במהלכו אמר הגנרל סאלחי שהכוחות המזוינים של ארצו צריכים להיות מוכנים לכל פעולה שתנקוט ישראל - ה"אויב המשוגע"

מפקד צבא איראן, עטאללה סאלחי, אמר היום (שבת) כי הכוחות המזויינים של ארצו צריכים להיות מוכנים לכל פעולה שתנקוט ישראל. הוא דיבר במסיבת עיתונאים במהלך תרגיל גדול ומקיף שעורך צבא איראן.  

 

בסוכנות הידיעות האיראנית "פארס" נאמר שבתרגיל משתתפות 12 דיביזיות. השם שנבחר לתרגיל הוא "המהלומה של זואלפקר". זואלפקר היא החרב של האימאם עלי, הראשון שבא לאחר מות הנביא מוחמד. עבור השיעים, החרב הזו מסמלת עוצמה ואומץ.

 

 

לדברי מפקד הצבא האיראני, "מה שאנחנו יודעים על האויב הזה עד כה - זה שהוא משוגע, ולכן עלינו תמיד להיות מוכנים אל מול האויב המשוגע הזה". הגנרל סאלחי הוסיף שישראל הופתעה מהתגובה של חיזבאללה: "האויב השתגע, הוא הפעיל שיקול דעת מוטעה ותקף את לבנון. כמובן שהוא קיבל מכה ניצחת מחיזבאללה באופן שבו הוא הופתע מיכולתו. יש שתי אפשרויות, או שהאויב המתועב הזה למד לקח או שלא".

 

מפקד הצבא האיראני פירט את מטרות התרגיל שלא הוגבל בזמן: "התרגיל הזה הוא חלק מתרגיל מקיף שנערך ברחבי איראן והוא נערך במטרה להעריך את יכולותיו המקצועיות של הצבא בכל התחומים".

 

בתרגיל משתתפים כל הזרועות של צבא איראן – האוויר, הים והיבשה, במהלכו יערכו תרגילים המשלבים פעילות אווירית, הצנחת חיל רגלים באמצעות מסוקים, הגנה אווירית ולחימה פנים אל פנים. במהלך התרגיל, ייתכן שהצבא האיראני יערוך ניסוי בטילים ובכלי נשק נוספים מתוצרת מקומית.

 

באיראן חוששים מאוד מתקיפה אווירית על מתקני הגרעין הן מצד ישראל ובעיקר מצד ארצות הברית. מפקד כוחות היבשה של צבא איראן, מוחמד-חסן דאדרס, אמר כי בימים הקרובים יחל הצבא לערוך ניסויים בשיגור טילי קרקע-אוויר. לדבריו, "הצלחנו להגיע ליכולת כזאת שלא תאפשר לאף חיל אוויר יכולת להתמודד עם הצבא האיראני בשטח גיאוגרפי רחב כל כך". לדבריו, חלק מהטילים ישוגרו מטווחים של למעלה מ-1,200 ק"מ לעבר מטרות אוויריות.

 

מפקד כוחות היבשה האיראני הוסיף שמטרת התרגיל היא להציג את היכולת המבצעית של הצבא, על מנת לקצר את זמן התגובה של הכוחות  לפרק הזמן הקצר ביותר. לדבריו, "נוכח התכסיסים של האויב והציוד שהוא משתמש בו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
התרגיל הצבאי של איראן
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
תמרון גדול. אחמדי-נג'אד
צילום: רויטרס
מומלצים