שתף קטע נבחר

נתניהו רוצה לצרף ביטחוניסטים לליכוד

המלחמה הכניסה את ממשלת אולמרט לצרות, אך הפיחה רוח חיים באופוזיציה. יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, נפגש עם קצינים בכירים לשעבר ומתכוון לצרפם לתנועה

כשהממשלה בצרות, האופוזיציה בתנופה: יושב ראש הליכוד, בנימין נתניהו, לא מבזבז זמן ופועל באופן נמרץ לתגבר את שורות הליכוד. ל-ynet נודע כי נתניהו קיים בשבועות האחרונים פגישות ושיחות עם בכירים במערכת הביטחון ובצה"ל שפרשו בשנים האחרונות, בניסיון לצרפם ולהביאם לתמיכה פומבית בו ובתנועה.

 

גורמים בכירים בליכוד אומרים כי מדובר בשמות חדשים של אישים ביטחוניים שלא הוזכרו בעבר. בין השמות שהוזכרו בשנה האחרונה נמנו רב אלוף במיל' משה (בוגי) יעלון, האלוף במיל' יעקב עמידרור וכן קצינים נוספים כאישים שיכולים להצטרף לליכוד ולחזק את הפן הביטחוני של המפלגה.

 

גורמים בליכוד הזכירו גם את שמו של האלוף במיל' יום טוב סמיה כמי שעשוי להצטרף לתנועה, אולם בשיחה עם ynet הכחיש סמיה שמתקיימים מגעים עימו: "אם יש שיחות כאלה, הן מתקיימות רק בסיאנס או בטלפתיה. אין שיחות כאלה ולא דיברו איתי".

 

בכירים בליכוד המקורבים לנתניהו אישרו את קיום המגעים ואמרו שבכוונתם לפרסם בעתיד הקרוב את שמותיהם של חלק מהאישים שאיתם דיבר נתניהו בתקופה האחרונה. עדיין לא ברור האם האישים הללו יצטרפו ויתפקדו לליכוד או שרק יביעו תמיכה פומבית בליכוד ובדרכו וכן בנתניהו. 

 

במערכת הפוליטית גברו בשבועות האחרונים, לאחר פרוץ מלחמת לבנון השנייה, הקולות הקוראים להשיב קצינים בכירים לשעבר לעמדות מפתח בהנהגה הפוליטית בישראל. רבים במערכת אמרו שלאחר שהתברר כי הניסיון להציב בראש המדינה אזרחים בתפקידי מפתח לא הצליח וכי ישראל עדיין לא בשלה להנהגה כזו.

 

נתניהו מבין את השינוי שחל בתפיסה בדעת הקהל בעניין האישים הביטחוניים ועל כן פתח במגעים נמרצים עם גורמים ביטחוניים בכירים לשעבר ולחזק בכך את התדמית הביטחוניסיטית של התנועה שבראשה הוא עומד.

 

על אף העובדה שבסבב הפגישות האחרון לא שוחח נתניהו גם עם הרמטכ"ל לשעבר יעלון, אומרים בליכוד שנתניהו עדיין מקווה שיעלון יסיים את שהותו בחו"ל ולאחר מכן יצטרף לחיים הפוליטיים במסגרת התנועה.

 

נתניהו גם אינו שוכח את המגזר הרוסי, ומלשכתו נמסר כי מינה לליכוד יועץ תקשורת דובר רוסית. מאז הבחירות האחרונות לא היה למפלגה דובר קבוע, ובסופו של דבר, לאחר חיפושים רבים, החליט יו"ר הליכוד למנות לתפקיד את דימה שימלפארב. שימלפארב שימש כדובר הליכוד במגזר הארצי בבחירות האחרונות ושימש בעבר כשליח מטעם הסוכנות היהודית במוסקבה.


פורסם לראשונה 19/08/2006 23:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
נתניהו מנסה לתגבר את הליכוד
צילום: דודי ועקנין
מומלצים