שתף קטע נבחר

חוקרים פשטו על בית הנשיא; ייחקר מחר

חוקרי המשטרה החרימו אמש מסמכים ומחשבים ממעונו של משה קצב בירושלים, במסגרת חקירת פרשת הסחיטה לכאורה שעבר. מחר הוא ימסור את גרסתו. בית הנשיא: "הוא מעוניין להוכיח את הכזב שבהדלפות החמורות"

פרשת הנשיא והפקידה מגיעה לרגע האמת. מחר (יום ד') ייכנסו חוקרי המשטרה ללשכתו של משה קצב בירושלים, כשבאמתחתם שאלות נוקבות על טיב יחסיו האישיים.   

 

אמש חלה "עליית מדרגה" נוספת בהסתבכות בבית הנשיא: חוקרי המשטרה פשטו על בית הנשיא בירושלים ולקחו מהמקום מסמכים ומחשבים, במסגרת חקירה המתנהלת.

 

"בית הנשיא הודיע מראש כי ישתף פעולה עם החקירה", נמסר בתגובה. "כל מסמך וראיה עומדים בכל מצב לרשות המשטרה לשם חשיפת האמת. הנשיא מעוניין לתת את גרסתו ולהוכיח את הכזב שבהדלפות החמורות".

 

קצב עצמו צפוי כאמור להיחקר מחר באזהרה בפרשת הסחיטה שעבר לכאורה - ואותה חשף בעצמו באוזני היועץ המשפטי לממשלה. צוות החקירה יגיע ככל הנראה למשכן הנשיא בירושלים וישמע את גרסתו.

 

לאחרונה נחקרה במשרדי היחידה הכלכלית של המשטרה ברמלה, שמרכזת את החקירה, אותה א' - העובדת לשעבר בבית הנשיא, שטוענת כי קיימה עמו מגע מיני כלשהו - והוא מצידו טוען שנסחט.

 

את צוות החקירה מוביל תת-ניצב יואב סגלוביץ', ראש היחידה הכלכלית, והוא מורכב מחמישה חוקרים שמלווים על ידי פרקליטים.

 

פרשת העימות בין הנשיא והעובדת לשעבר החלה, על פי הדיווחים לאחר שקצב שיגר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ובו טען כי העובדת סוחטת אותו. לפני כמה שבועות הורה היועץ המשפטי לממשלה למשטרה לפתוח בחקירה ראשונית של הנושא, שבמסגרתה תיבדק השתלשלות האירועים. הממצאים יובאו בפני היועץ המשפטי לממשלה ובפני פרקליט המדינה ואלו יחליטו על המשך הטיפול.

 

מלחמת הגרסאות: סחיטה או הטרדה?

החוקרים אמורים בין היתר לפתור את הגרסאות השונות בפרשה. נשיא המדינה, משה קצב, טוען כאמור שנסחט על ידי העובדת ואילו העובדת טוענת כי הוטרדה מינית על ידי הנשיא.

 

קצב כתב למזוז במכתב בו גולל את גרסתו לפרשה כי: "בחמישה ביולי 2006 דיווחתי לך על אירוע שהיה בלשכתי, שנראה כניסיון סחיטה. בפגישתנו הדגשתי בפניך שיש לי ספק אם אכן התכוונה למה שאמרה, שכן ניכר היה בה שהיא במצב אישי, משפחתי, נפשי וכלכלי קשה. אין אני נסוג מהעמדה שמסרתי לך בפגישתנו, שהרי במסמך שמסרתי לך ביד בפגישתנו כתבתי: 'אין באפשרותי לקבוע כי נעשו מעשים פליליים, למרות שלעיתים נוצר רושם כזה. לדעתי, לא כל סערה נפשית המשולבת בהתפרצויות נפשיות פסיכולוגיות, יש מאחוריהן כוונה למעשה פלילי'.

 

"יתר על כן", המשיך הנשיא, "האיום שליווה את דרישתה הכספית של הגברת היה שאני כביכול נוהג לתת חנינות תמורת כסף, שמופקד בחשבונות בחו"ל". בהמשך כותב קצב כי "דומני כי כל מי שמכיר, כמוך, את ההליכים המלווים במשרד המשפטים ובלשכתי בענייני חנינה, יודע כי אין ולא יכול להיות שחר לטענה זו וגם מטעם זה נראה היה לי שהאיום לא היה רציני".

 

בתגובה לפרסומים השונים על כך שהאישה דרשה שהנשיא יסדר לה עבודה במשרד ממשלתי, הכחישו מקורביה שהיא ניסתה לסחוט אותו, אך אישרו: "כל שביקשה הוא להיעזר בנשיא למציאת מקום עבודה חלופי.


פורסם לראשונה 22/08/2006 13:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
מחכה למסור גרסתו: קצב
צילום: עטא עוויסאת
צילום: יואב גלאי
נחקרה: א'
צילום: יואב גלאי
מומלצים