שתף קטע נבחר

"מה פתאום אנסתי, גילה יכולה להיכנס כל רגע"

פעמיים נחקר בשבוע שעבר נשיא המדינה, משה קצב, והבוקר מפרסם "ידיעות אחרונות" חלקים מגרסתו. בין היתר אמר: "אשתי גילה מגיעה לבקר בלשכה. אם היינו שם, כולם היו יודעים מזה". א' סיפרה: "הוא אמר לי 'אני נשיא ואת כלום'"

נשיא המדינה, משה קצב, הכחיש בפעמיים שנחקר את החשדות שאנס את המתלוננת א'. "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר (יום א') חלקים מגרסתו. בין היתר אמר שלא ייתכן שאנס את א' בלשכתו, כי יש שם מבקרים בכל שעות היום, "אשתי גילה מגיעה לבקר בלשכה וגם הבן שלי אריאל נכנס אלי לביקורים. אם היינו שם, כולם היו יודעים מזה". הוא הציג בפני החוקרים את דלת הלשכה הפתוחה לרווחה.

 

הנשיא קצב ומשפחתו יוצאים היום לשבוע נופש, שבמהלכו לא ייחקר. בראיון ל"קול ישראל" ששודר בסוף השבוע אמר קצב שהוא חף מכל אשמה ומדגיש כי "לא יעלה על הדעת שהרשות המחוקקת תובעת לחרוץ משפט לפני דין". הוא הלין על כך שחברי כנסת תובעים ממנו להשעות את עצמו מתפקידו, עוד לפני שהסתיימה החקירה בעניינו. הנשיא אמר גם כי הוא חש שנעשה לו לינץ' ציבורי ללא משפט.

 

"הכל שטויות, לא היה שום אונס", אמר קצב במהלך חקירתו, "ויש לי לפחות שש סיבות להגיד לכם למה לא היה אונס. ראשית, בשני צדי הלשכה שלי יש חלונות מזכוכית וכל עובד במשכן יכול לצפות פנימה ולראות מה אני עושה שם. נוסף לכך, במקום יש מאבטחים שנמצאים בעמדות קבועות. הם יכולים להיכנס בכל רגע ללשכה ולראות מה אני עושה שם. גם בני המשפחה שלי נכנסים אלי ללשכה במהלך כל היום.

  

"חוץ מזה, צריך להבין כי הלשכה אינה נעולה מטעמים ביטחוניים, ואנשים יכולים להיכנס לשם מתי שהם רוצים. מה אתם חושבים - אני אעשה מעשה כזה כשכולם נמצאים בבית הנשיא? כל הסיפור הזה מצוץ מהאצבע. חוץ מזה, אתם צריכים להבין כי במהלך היום נכנסות ללשכה שלי גם מחלקות התה. הן באות לאסוף כוסות מהלשכה, ואם היה אונס כמו שהיא מתארת, כולם היו רואים את זה ואני הייתי נתפס על חם. זה הכל קשקוש אחד גדול שאין לו אחיזה במציאות".

  

המתלוננת סיפרה בעדותה ש"כאשר היינו בלשכת הנשיא, הוא התנפל עלי ותקף אותי בצורה אכזרית. הוא הפשיל בכוח את מכנסיי מאחור ואנס אותי". עוד סיפרה שמעשי האונס לכאורה נמשכו לאורך זמן והסיבה היחידה שנשארה במשכן הנשיא היתה שקצב איים עליה שיגרום לכך שלא תצליח למצוא עבודה בשום מקום: "אני נשיא ואת כלום".

 

החוקרים היקשו על קצב בדיוק בנקודה זו, והוא ענה: "לא היה ולא נברא". הם שאלו את קצב האם בפעם הראשונה שא' הייתה בלשכתו הוא נגע בה במקומות אינטימיים בגופה, והאם היא, לאחר מכן, עזבה את הלשכה ולא הגיעה לעבודה במשך מספר ימים. "כל העניין הזה זה פשוט עלילת דם, הכל שקר וכזב". 

 

מחר אמורים החוקרים להגיע ללשכת היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. בפגישה ישתתף גם פרקליט המדינה, ערן שנדר. החוקרים יציגו את החומר והראיות לכאורה שנאספו עד כה בחקירה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
משה קצב
צילום: עטא עוויסאת
צילום: חגי אהרון
האישה שאיתו, גילה
צילום: חגי אהרון
מומלצים