שתף קטע נבחר

"חילופי שבויים עשויים להתבצע בתוך שבועות"

העיתון "אל-אהראם" מדווח על עסקת חילופי שבויים הנרקמת בין ישראל לחיזבאללה בתיווך גרמני. על-פי הדיווח, העסקה עשויה לצאת לפועל בתוך שבועיים-שלושה

מקורות רמי דרג במצרים מדווחים לעיתון "אל-אהראם" המתפרסם הבוקר (יום א') על עסקה לחילופי שבויים ההולכת ומתגבשת בתיווך גרמני. אותם מקורות מציינים כי ניתן להביא לסיום העסקה בין חיזבאללה לישראל כבר בתוך שבועיים שלושה. המתווכים הגרמנים מסכמים בימים אלו מסגרת כללית לעסקה.

 

לפי הדיווח, ייתכן שהעסקה תיערך במקביל או בהדרגה, לאחר שחיזבאללה יתחייב לתת ערבויות למתווך הגרמני שראשית ישחרר את שני חיילי צה"ל וביום שאחריו ישוחררו האסירים הלבנוניים שדורש חיזבאללה. אותם המקורות הוסיפו שגם עסקת חילופי שבויים פלסטינית-ישראלית הכוללת את שחרור החייל החטוף גלעד שליט נמצאת בהישג יד. נראה כי עסקה זו תמתין לחילופי השבויים שבידי חיזבאללה.

 

אותם המקורות הוסיפו עוד שכבר נקבעו העקרונות לפתרון הבעיה הזו, הכוללת שחרור אסירים פלסטינים בתמורה לשחרורו של שליט.

 

העיתון המצרי מדווח כי המצרים פועלים במלוא המרץ ליצור מסגרת חדשה לתהליך שלום כולל באזור וכי תוצאות המאמצים הללו מול כל הצדדים יוצגו בקרוב ומסגרת זו תתגבש עוד לפני סוף השנה הנוכחית. במסגרת מאמצי המצרים להקל על הפלסטינים בעזה, נפתח מעבר רפיח לתנועה. בסוף השבוע עברו שם כ-4,000 איש.

 

עם או בלי קשר לדיווח על עסקה לחילופי שבויים, יוצאת היום שרת החוץ, ציפי לבני, לביקור קצר בגרמניה. במהלכו תיוועד עם הקנצלרית אנגלה מרקל ועם עמיתה פרנק ולטר-שטיינמאייר. על הפרק - ישום החלטה 1701 של האו"ם. מקורות במשרד החוץ אמרו שבדיונים צפויה לעלות גם סוגיית החיילים הישראלים השבויים.

 

במהלך ביקורה צפויה שרת החוץ לבני להיוועד עם 25 חברי בונדסטאג תומכי ישראל. כמו כן היא צפויה להיפגש עם כ-20 עורכי תקשורת ועיתונאים בכירים. עוד בלוח הזמנים של השרה לבני, הנחת זר ברציף 17 של תחנת הרכבת בברלין. מרציף זה נשלחו יהודי ברלין אל מחנות הריכוז. לבני תחתום את הביקור בהופעה במכון הלאומי הגרמני ליחסים בינלאומיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אהוד גולדווסר
צילום: רויטרס
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אלדד רגב
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
צילום: נועם רותם
גלעד שליט
צילום: נועם רותם
צילום: איי אף פי
לבני יוצאת לגרמניה
צילום: איי אף פי
מומלצים