שתף קטע נבחר

שובתים רעב בדרישה לוועדת חקירה ממלכתית

ארבעה חברים בתנועה לאיכות השלטון - בהם היו"ר אליעד שרגא - הכריזו על שביתת רעב לאחר שאהוד אולמרט נמנע הבוקר מלהעלות את סוגיית ועדת החקירה הממלכתית על סדר יום ישיבת הממשלה. "אנו חיים תחת ממשלה אוטיסטית שלא מבינה את רחשי הציבור", אומר שרגא

ארבעה חברים בתנועה לאיכות השלטון הודיעו היום (א') כי הם פותחים בשביתת רעב נוכח "זלזול הממשלה, שאפילו לא דנה באפשרות להקים ועדת חקירה ממלכתית". חברי התנועה הכריזו על השביתה לאחר שנושא ועדת החקירה לא עלה הבוקר על סדר יום ישיבת הממשלה.  

 

אחד משובתי הרעב, ראש התנועה לאיכות השלטון עו"ד אליעד שרגא: "מכיוון שאנו חיים תחת ממשלה אוטיסטית, שאינה מבינה את רחשי הציבור ולא רואה את הזרמים השוצפים והגועשים מתחת לקרקע - והראיה לכך שהם חשבו שאי העלאת הנושא לסדר היום תטטא את הצורך בוועדת חקירה ממלכתית - הוכרחנו להחריף את המאבק

 

"לפיכך החלטנו לפתוח בשביתת רעב, והקמת אוהלי מחאה בתל אביב, נהריה, כרמיאל ומעלות. כמו כן אנחנו מתכננים עצרת מחאה גדולה מאוד שתיערך בקרוב".

 

פרט לשרגא הצטרפו לשביתת הרעב אלוף-משנה (במיל') אמנון נחמיאס, סגן-אלוף (במיל') יחיאל גילה ומר דוד דרש.

 

הבוקר הפגינו ברחבה שמול משרד ראש הממשלה כמה עשרות פעילים מהתנועה לאיכות השלטון, בהם בני משפחות שכולות וכמה מילואימניקים. המפגינים דרשו הקמת ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את כשלי המלחמה בלבנון. בשני מוקדים בתל אביב התאספו מפגינים נוספים, שהעלו דרישות דומות.

  

בשלטים שהניפו המפגינים נכתב: "ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל - התפטרות שווה להצבת נורמה ערכית", "לקחתם פיקוד, קחו אחריות" וגם "על חטאי ההנהגה, על חטא היוהרה, על חטא ההזנחה ועל חטא הבריחה תוקם עכשיו ועדת חקירה ממלכתית".

 

בזמן ההפגנות כינס ראש הממשלה אולמרט את ישיבת הממשלה, שבה הכריז כי לא ידון בעניין ועדת החקירה כרגע.

 

"אם לא תקום ועדת חקירה ממלכתית, נהפוך את המדינה הזו, הגיע הזמן שהחבורה האטומה הזאת שמתכנסת עכשיו למעלה תבין שהמדינה הזאת שלנו ולא שלהם", אמר שרגא ל-ynet.

 

בהכנת הידיעה השתתפו רוני סופר ורועי מנדל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשי התנועה לאיכות השלטון, היום
צילום: חיים צח
צילום: גיל יוחנן
הפגנת המחאה הבוקר
צילום: גיל יוחנן
צילום: איי פי
אולמרט. לא דן בנושא
צילום: איי פי
מומלצים