שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יו"ר רשות החשמל, דוד אסוס, מסיים את תפקידו
  בתום קדנציה בת 5 שנים, מסיים מי שעמד בראש הגוף האחראי על תעריפי החשמל, את תפקידו. במשרד התשתיות מקימים ועדת איתור למציאת מחליף

  יו"ר הרשות לשירותים ציבוריים-חשמל, דוד אסוס, מסיים את תפקידו, בתום קדנציה בת 5 שנים. כך נמסר מלשכת השר לתשתיות לאומיות. 

   

  בפגישה שהתקיימה היום (א') הודה שר התשתיות הלאומיות, בנימין (פואד) בן אליעזר לאסוס: "אני מביע את הוקרתי לדוד אסוס על מילוי תפקידו בחמשת השנים שחלפו. אני רוצה לאחל לו הצלחה בהמשך, ומודה לו על תרומתו למשק החשמל בישראל", אמר בן אליעזר.

   

  שר התשתיות הורה על הקמת ועדת איתור למינוי מחליף לאסוס. בראש הוועדה יעמוד מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות עו"ד חזי קוגלר.

   

  עוף חריג בפקידות הממשלתית

   

  אסוס, מהנדס חשמל חרדי בן 53, נחשב לעוף חריג בנוף הפקידות הממשלתי בישראל. אסוס, נטול זיקה פוליטית, ניהל מלחמה יומיומית בלחצים המופעלים עליו מכל הכיוונים, ומאיימים שוב ושוב על תעריפי החשמל הנמוכים, יחסית, שהצליח לקבוע.

   

  בתור יו"ר רשות החשמל נחשב כמי שהצליח לשמור אותה מפני השפעות פליטיות. כמו כן, הוא נזהר שלא להתערב בפוליטיקה הפנימית של חברת החשמל. 

   

  עם זאת, מצא עצמו לאחרונה בחיכוך עם ועד עובדי חברת החשמל. אלה אימו עליו בתביעת דיבה לאחר שטען בראיון לתקשורת כי "יש אפשרות שאינטרסנטים

  גרמו להפסקות החשמל", תוך שהוא רומז לועד העובדים. גם יחסיו עם פקידי המשרד לתשתיות לאומיות הוגדרו לא אחת כ"טעונים".    

   

  עמדתו בנוגע להפרטת חברת החשמל אינה נחרצת. בראיון ל-ynet מנובמבר האחרון אמר אסוס "אני לא מסתכל על חברת החשמל כפי שמסתכלים באוצר, בגישה של הפרטה בכל מחיר", הוא אומר. "מבחינת הצרכנים, חברת החשמל היא לא חברה גרועה, היא לא נותנת תחושה שצריך לעשות בה מהפך.

   

  "חברת החשמל התנהלה בעבר בצורה גרועה. הצרכן לא נחשב בעיניה. בשנות ה-90 התחיל איום בהפרטת החברה. מאז, החברה השתפרה פלאים. היא התייעלה ושינתה לגמרי את ההתייחסות לצרכנים. זאת תופעה שמוכרת בעולם: כשמאיימים על מונופולים בהפרטה, הם מתייעלים, כדי להדוף את האיום.

   

  היום, הם אומרים, בצדק, 'שיפרנו מה שצריך לשפר, בשביל מה להפריט אותנו? אבל צריך להיזהר ממצב שבו הם ירגישו שאין איום בהפרטה. ברגע שזה יקרה, ההישגים עלולים להיעלם. זאת אחת הסיבות שאני מקווה לייצור חשמל פרטי, כי התחרות תדרבן את חברת החשמל לשמור על הישגיה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יוסי וייס
  דוד אסוס. מסיים תפקיד לאחר קדנציה של 5 שנים
  צילום: יוסי וייס
  מומלצים