שתף קטע נבחר

רה"מ על המבקר: השינויים בתקנון - לצורך ייעול

ממשרדו של אהוד אולמרט נמסר בעקבות דו"ח המבקר על המינויים השנויים במחלוקת ברשות לעסקים קטנים: משרד התמ"ת בתקופתו של אולמרט שינה את התקנון כדי לאפשר בקרה טובה יותר על הרשות

"הנהלת משרד התמ"ת אכן פעלה לשינוי התקנון", כך נמסר הלילה (ב') ממשרדו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בנוגע לדו"ח מבקר המדינה המפרט את פעילותו בשנים 2003-2006, אז כיהן כשר התמ"ת. עם זאת נמסר בתגובת משרד ראש הממשלה כי השינויים בתקנון דאז באו בכדי "ליישם את מסקנותיו של דו"ח בדיקה חיצוני, אשר נכתב על ידי יועצת ארגונית בכירה והצביע על ליקויים קשים בפעילות הרשות בתקופות קודמות".

 

 

הרשות אליה מתייחסים הדברים היא הרשות לעסקים קטנים ובינוניים, אשר על פי הדו"ח מינה אולמרט לתפקידים שונים בה חברי מרכז ליכוד שהיו מקושרים אליו. "מסקנותיה של היועצת הארגונית התוו את הבסיס לפעילותם של היועץ המשפטי של משרד התמ"ת ושל היועץ המשפטי של הרשות לעסקים קטנים בשינוי בתקנון", הסבירו הלילה במשרד ראש הממשלה. "שינויים אלו באו אך ורק כדי לייעל את עבודת הרשות ולאפשר בקרה טובה יותר על פעילויותיה, ולא נועדו לקדם כל מטרה אחרת.

 

טענה נוספת שמעלה מבקר המדינה, מיכאל לינדנשטראוס, בדו"ח אשר תוכנו הותר הלילה לפרסום, היא כי הנהלת משרד התמ"ת הוסיפה משרה של סמנכ"לית ברשות לעסקים קטנים ובינוניים. "מי שיזם את הוספת משרת הסמנכ"לית היה הוועד המנהל של הרשות, אשר דרש זאת מפורשות", נמסר מלשכתו של אולמרט בתגובה. "לאור העובדה שדרישות הנהלת משרד התמ"ת בנושא הבקרה התקציבית על הרשות נענו, לא ראתה ההנהלה סיבה להתערב בהחלטות ניהוליות מסוג זה, שהיו סבירות והגיוניות".

 

ומה אומרים בלשכתו של ראש הממשלה על הטענה לפיה שכרה הרשות לעסקים קטנים שלושה פרוייקטורים בתהליך לא תקין? "להנהלת משרד התמ"ת לא הייתה מעורבות בתהליך שכירת שלושת הפרויקטורים, למעט חוות דעת שהתבקש למסור מנכ"ל המשרד על מר שמעון משה (חבר מרכז הליכוד שאף התמודד על מקום במזכירות הליכוד באזור הנגב. משה קיבל מהרשות 27 אלף שקלים בחודש עבור ניהול הפרויקט לאוכלוסיות מוגבלות - ר.ס).

 

"חוות הדעת הסתמכה על פעילותו של מר שמעון משה להקמת מרכז תעסוקה למוגבלים בקריית מלאכי, כאשר ראוי לציין, שחוות דעת דומה נתן גם מנכ"ל הג'וינט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אהוד אולמרט. הכל נעשה למען הייעול
צילום: גיל יוחנן
מומלצים