שתף קטע נבחר

רשת לבנונית מבטיחה: "רון ארד - בקול ובתמונה"

בקדימון לסרט שישודר בקרוב בערוץ אל-בי-סי, נראה הנווט השבוי נושא דברים. הקריין מבטיח חומר בלעדי, שטרם נראה על המסך. 20 שנה אחרי הנפילה בשבי, מייחלת משפחת ארד - ואיתה המדינה כולה - לאות חיים

תמונות חדשות: הרשת הלבנונית אל-בי-סי מבטיחה לשדר בקרוב סרט חדש, בו נראה - וגם נשמע - הנווט השבוי רון ארד. בקדימון (פרומו) לסרט, שהועלה כבר הערב (יום ב') בערוץ הטלוויזיה, נראה הקרב, מסוק החילוץ -  ואת ארד עצמו (לפחות כך נטען) יושב ומדבר. בקדימון נוסף נטען כי הרשת תשדר גם סרט ובו תיעוד של חטיפת שלושת החיילים בהר דב בשנת 2000.

 

עדיין לא ברור מה יכלול הסרט העוסק ברון ארד, שמוצג כהישג בלעדי של הערוץ המזוהה עם העדה הנוצרית בלבנון, ונמצא בבעלות סעודית. בקדימון מבטיח הקריין כי התמונות והקולות יהיו "בפעם הראשונה על המסך", אולם לא נמסר מתי צולמו התמונות. 

 

ל-ynet נודע כי הקלטת המדוברת ככל הנראה הועברה לרשת LBC מהמפלגה השיעית בלבנון, שהייתה מקורבת בעבר לארגון חיזבאללה. הקלטת לא הגיעה מחיזבאללה עצמו, שספק אם היה מעביר אותה לרשת המזוהה עם הנוצרים בלבנון.

 

מקורבים של משפחת ארד אמרו ל-ynet כי המשפחה זיהתה את התמונה כאותנטית, אולם עדיין אינה יודעת מה משמעות הדבר. חן ארד, אחיו של הנווט ואיש עמותת "לחופש נולד", אמר כי עד לפרסומים בתקשורת הישראלית, לא הגיע לידי המשפחה או העמותה כל מידע על הסרט החדש.

 

ב-16 באוקטובר 1986, תוך כדי תקיפת יעדי מחבלים מדרום לצידון, נפגע מטוס הפנטום של סרן רון ארד. הוא והטייס נטשו את המטוס בשטח לבנון. מסוק שנשלח לאזור חילץ בקושי רב את הטייס, כאשר זה נתלה על מגלשי המסוק, אולם ארד נלכד בידי ארגון "אמל" השיעי ונלקח בשבי. לאחר נפילתו בשבי הועלה לדרגת רב-סרן.

 

מאז נפילתו בשבי, הועבר ארד בין מספר ידיים ולפי הערכות שונות, הגיע לאיראן. זה שנים שלא התקבל ממנו כל אות חיים. בעסקת חילופי השבויים האחרונה עם חיזבאללה, בה שוחרר אלחנן טננבוים והוחזרו גופותיהם של שלושה חיילי צה"ל, שחררה ישראל גם את מוסטפא דיראני והשייח' עובייד, שהוחזקו בארץ בניסיון להשיג מידע אודות הנווט השבוי וכן כקלפי מיקוח. לעסקה אמור היה להיות שלב נוסף - בו ישוחררו אסירים נוספים, בהם גם המחבל סמיר קונטאר, תמורת מידע אודות הנווט השבוי.  

 

משפחת ארד זעמה על שחרורם של דיראני ועובייד, וטוענת כי המדינה הפקירה את רון. העמותה שהוקמה למענו מציעה פרס כספי תמורת מידע כלשהו אודותיו. יו"ר העמותה, יוסקה הררי, שיגר בשבוע שעבר מכתב לראש הממשלה ובו הזהיר פן פרשת החטופים הנוכחית תהפוך למהדורה חוזרת של הסיפור העגום ההוא.  

 

בהכנת הידיעה השתתפה מירי חסון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
מתוך הקדימון: חילוץ הטייס
צילום: ערוץ 2
התמונה הקודמת
מומלצים