שתף קטע נבחר

הנסיך חסן: מנהיגי ערב גנבו מיליארדים מבני עמם

הנסיך הירדני חסן בן טלאל, שאמור היה לרשת את המלך חוסיין, מתח ביקורת חריפה על מנהיגי ערב בנאום שנשא בוועידה בקיוטו. לדבריו, "מנהיגי ערב גנבו מיליארדי דולר מהעם הערבי כדי לבזבז אותו על נשק להילחם נגד ישראל אותה הם לעולם לא יביסו". הוא הזהיר: אסור שלאיראן יהיה נשק גרעיני

"מנהיגי מדינות ערב גנבו מיליארדי דולר מהעם הערבי כדי לבזבז אותו על נשק להילחם נגד ישראל אותה הם לעולם לא יביסו. זאת, במקום להשתמש בכסף למטרות בריאות, חינוך והכנסה לעמים שלהם". את הדברים הנוקבים האלה אמר מי שאמור היה להיות מלך ירדן - הנסיך הירדני חסן בן טלאל.  

 

בדברים שנשא בנאומו בקיוטו במסגרת הוועידה העולמית של הארגון הבין דתי "דתות למען השלום", שמתקיימת אחת לחמש שנים, תקף הנסיך חסן גם את תוכנית הגרעין של איראן. בנאומו הוא דיבר נגד ההתחמשות הגרעינית, במיוחד של איראן, ואמר כי יש לוודא שהפיתוח הגרעיני באיראן לא יגיע לכדי נשק גרעיני. זאת, כשבוועידה אגב, נכח גם נשיא איראן לשעבר מוחמד חאתמי.  

 

זה שנים היה ידוע כי יורשו של חוסיין, מלך ירדן, היה אחיו הצעיר - הנסיך חסן. אולם במפתיע, סמוך למותו, הדיח חוסיין את אחיו מתפקיד יורש העצר, ומינה לתפקיד זה את בנו עבדאללה, אשר עלה לשלטון עם מותו של חוסיין בשנת 1999.  

 

הנסיך חסן, כמו גם חאתמי, הגיעו יחד עם למעלה מ-800 מנהיגי דת בכירים לכינוס בקיוטו. אחת המטרות של הוועידה השנה היא לנסח קוד התנהגות מוסרי להתמודדות עם אלימות וקונפליקטים בעולם. בוועידה משתתפים נציגים ממדינות כמו ישראל, איראן, עיראק, סודן, צפון ודרום קוריאה, סרי לנקה ועוד.

 

אחד הנציגים הישראלים בוועידה, הרב דוד רוזן, נפגש בוועידה עם חתאמי. רוזן סיפר לאחר מכן כי "הנשיא לשעבר חתאמי היה מנומס מאוד, לחץ את ידי, ולא התייחס בנאומו כלל לישראל". הרב רוזן משמש כמנהל המחלקה ליחסים בין דתיים בוועד היהודי האמריקני, וכיועץ לרבנות הראשית בנושאים בין דתיים.

 

בהמשך הוועידה צפויים להתקיים דיונים בין הרבנים הישראלים לבין אישי דת פלסטינים במטרה לבסס מנגנון לשיתוף פעולה בין מנהיגים דתיים. בראש המשלחת הפלסטינית עומד נציגו של אבו מאזן וראש בית הדין השרעי, השייח תייסיר תמימי, יחד עם הפטריארך הקתולי, מישל סבאח. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
הנסיך חסן. "אסור שלאיראן יהיה נשק גרעיני"
צילום: איי אף פי
מומלצים