שתף קטע נבחר

ג'סי ג'קסון ברמב"ם: שמח לפעול להפסקת הלחימה

הכומר האמריקני ג'סי ג'קסון הגיע לביקור פצועים בבית החולים רמב"ם, ואף נשא תפילה לשלומם של פצועי המלחמה. הוא סיפר כי הוא ואנשיו עדים כעת לסבל האנושי של האנשים הפשוטים שנפגעו במלחמה

"אני שמח לקחת חלק בתהליך שעשוי להוביל להפסקת המלחמה שגרמה לכל כך הרבה סבל ולהשכנת שלום באיזור הקדוש הזה". כך אמר בצהריים (יום ה') הכומר האמריקני ג'סי ג'קסון, בעת ביקורו בבית החולים רמב"ם בחיפה. ג'קסון אף נשא תפילה ליד מיטתו של אחד מתושבי חיפה, שנפצע קשה מפיצוץ רקטה במהלך המלחמה.

 

הכומר הגיע לחיפה לאחר שביקר בקריית שמונה. הוא נפגש עם מנהל בית החולים רפי ביאר, שמע ממנו סקירה קצרה על תפקוד בית החולים במהלך המלחמה ועל הטיפול בחולים על ידי צוותים רפואיים, שבקרבם ניתן למצוא את בני כל הדתות.


ג'סי ג'קסון בבית החולים רמב"ם בחיפה (צילום: דורון גולן)

 

לאחר מכן ביקר הכומר במחלקה לטיפול נמרץ, שם מאושפז עדיין אזרח שנפגע מפגיעת קטיושה בוואדי ניסנאס בתחילת חודש אוגוסט.

 

הפצוע, סלום דון, עדיין מחוסר הכרה ומצבו מוסיף להיות קשה. אחותו מונירה סיפרה כי אחיה לא נפגע מהפגיעה הישירה בבית, אלא כשהוא רץ לתוכו על מנת להציל את אמו ואחותו. הוא נפצע מפיצוץ בלוני הגז בדירה, בעקבות הפגיעה.

 

הכומר נשא תפילה יחד עם אחותו של דון לשלומו ולשלום כל הפצועים במלחמה האחרונה. כשיצא מהמחלקה לטיפול נמרץ אמר ג'קסון ל-ynet כי הוא ואנשיו עדים כעת לסבל האנושי של האנשים הפשוטים שנפגעו כתוצאה מהמלחמה.

 

אתמול נפגש ג'קסון עם משפחות החטופים בנמל התעופה בן גוריון. הוא סיפר להם, כי שמע מאישים בלבנון שאהוד גולדווסר ואלדד רגב בחיים. "איני יכול לפרט את פרטי השיחות, אבל שמעתי אופטימיות על מצבם של החיילים המוחזקים בשבי". ג'קסון סיפר שפגש בלבנון את ההנהגה ואת הנהגת חיזבאללה "אנחנו יודעים שהם (החיילים) לא נהרגו בפעולה הזו, אנחנו יודעים שהם חיים. אינני יכול לפרט את פרטי השיחה, כי כך התחייבתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
ג'קסון. נשא תפילה
צילום: אביהו שפירא
צילום: אביהו שפירא
מסייר בשטח
צילום: אביהו שפירא
"שמח לקחת חלק". ג'קסון
צילום: אביהו שפירא
מומלצים