שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הבמאית דדי ברון תשתתף בשולחן העגול הגדול בעולם

  באירוע "dropping knowledge" שנולד במטרה לקדם אקטיביזם ושיתוף מידע גלובאלי ישתתפו בין היתר ארודהטי רוי, לורי אנדרסון ווים ונדרס

  במוצ"ש, 9 בספטמבר, יתכנסו בכיכר בבלפלאץ בברלין 112 יוצרים, אנשי רוח, מדענים ופעילים חברתיים מהמשפיעים בעולם לדיאלוג גלובאלי מתועד וראשון מסוגו שמטרתו להפוך אפתיה לאקטיביזם. כל אחד מהמשתתפים בשולחן העגול יענה באופן סימולטני על 100 שאלות שנבחרו מתוך אלפי שאלות בוערות בענייני השעה שנשלחו על ידי גולשים מכל רחבי העולם לאתר האינטרנט של קבוצת dropping knowledge, יוזמת הפרויקט. המשיבים יתועדו על ידי 112 מצלמות וידאו דיגיטאליות שיעבירו את המידע בו זמנית לאתר האינטרנט.

   

  ברשימת המשתתפים בפרויקט זוכת פרס הבוקר ארודהטי רוי, המוזיקאית והאמנית הבינתחומית לורי אנדרסון, הבמאי הגרמני וים ונדרס, מחלוצי האינטרנט ביל ג'וי ופעיל זכויות האזרח הסיני וואנג דן שהיה מבין מובילי המרד בכיכר טיאננמן. לצדם תהיה גם במאית התיאטרון הישראלית דדי ברון. בין השאלות שיישאלו: מהי מידת האפקטיביות של מאבקים לא אלימים? מה השפעתן של מדיות ההמונים על היחיד? מדוע למרות שהטלוויזיה היא כלי תקשורת בעל השפעה גדולה כל כך אנו בכל זאת משתמשים בו להעברת מידע שטותי? האם האדם נכשל כי הוא אנוכי? האם אנחנו עשירים כי העולם השלישי עני? האם למותגים ותאגידים יש כוח גדול מלממשלות? מדוע חיי אדם מסוימים יקרים לנו יותר מחייו של אדם אחר?

   

  את האירוע ינחו במשותף פעילת זכויות הנשים הניגרית חפסאת אביולה והשחקן ההוליוודי ווילם דפו. השניים ילוו את האירוע המרתוני שיימשך כשש שעות ויציגו את השאלות למשתתפים ולקהל הנוכח בכיכר. לצד תשובות המשתתפים בשולחן העגול יוכלו גם הגולשים ברשת לענות תשובות משלהם לשאלות שנשאלו ובכך יהפוך האתר למאגר מידע עצום בהיקפו שמקיף נושאים שונים בהם פוליטיקה, כלכלה ותרבות. התוכן כולו יהיה נגיש לגולשים ללא תשלום. יוזמי הפרויקט אומרים: "מדובר ביוזמה גלובאלית שמטרתה לאפשר זרימה חופשית של מידע. היוזמה נולדה מתוך כוחו הדמוקרטי של האינטרנט ומשתמשת בטכנולוגיות מתקדמות ובאמצעותן מעודדת את הציבור לשאול שאלות משמעותיות עבורם ולמצוא להן פתרונות חדשים דרך דיאלוג פנים קהילתי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ברון. ישראלית בשולחן העגול
  לאתר ההטבות
  מומלצים