שתף קטע נבחר

בשארה לסורים: היזהרו, ישראל עלולה לתקוף

ח"כ עזמי בשארה הגיע לדמשק יחד עם חבריו למפלגת בל"ד והחל להעביר מסרים מדאיגים, לפיהם "ישראל עלולה לצאת למתקפה מקדימה, כדי לשקם את כושר ההרתעה שלה". שר הפנים בר-און למזוז: לפתוח בחקירה נגד הח"כים

יו"ר בל"ד, חבר הכנסת עזמי בשארה, הגיע ביום שישי לדמשק וכבר מתחיל לדבר שם בגנות הכיבוש. במהלך פגישות שקיים עם בכירים במפלגת הבעת' השלטת בסוריה, הוא הזהיר מפני האפשרות ש"ישראל תצא למתקפה מקדימה ביותר ממקום אחד, וזאת כדי להתגבר על המשבר הפנימי הפוקד אותה ובניסיון לשקם, ולו במקצת את כושר ההרתעה שלה".

  

במהלך הפגישה שיבח בשארה את עמדותיה של סוריה התומכות בזכויות הלאומיות של הפלסטינים ולבנון והדגיש כי ארה"ב וישראל תוקפות את סוריה בשל עמדותיה הנחושות של דמשק. "הפלסטינים החיים תחת הכיבוש הבינו כבר מזמן את החשיבות שבדבקות באופציה הערבית, לאור העובדה שהבינו את היקף הניסיונות ההרפתקניים לפגוע בזהותם התרבותית והערבית", הוסיף.

 

בראיון לסוכנות הידיעות הסורית "סאנ"א" הביע בשארה תמיכה בעמדות הסוריות ובמאבק שאותו היא מנהלת "למען שחרור אדמותיה הכבושות". בשארה הצטרף לחבריו, חברי הכנסת ג'מאל זחאלקה ו-ואסל טהא וכן חברי הכנסת לשעבר מוחמד כנעאן ומוחמד מיעארי שהגיעו כבר שלשום לדמשק. הוא ציין שסוריה "נתונה ללחץ בשל העובדה שהיא עומדת לצד ההתנגדות ודוחה את ההגמוניה האמריקנית באזור ומתעקשת לשחרר את האדמות הערביות הכבושות עד לקווי 67'. וכן בשל העובדה שהיא מגנה על זכותם של העמים להתנגד לכיבוש".

 

במהלך הראיון הצהיר בשארה, "אנו ידידיה של סוריה ונמשיך לעמוד איתה בקשר במישור הלאומי, באמצעות עמדותינו הידועות". גם יתר חבריו למשלחת הצהירו כי הם עומדים לצידה של סוריה מול הלחצים והאתגרים בהם היא ניצבת, וזאת כדי להגן על הזכויות הערביות הלגיטימיות והצודקות. חברי המשלחת הביעו את הערכתם למאמציה של סוריה ולתפקידה נגד הכיבוש.

 

ביקור זה "נועד להביע סולידריות עם סוריה, וכן לדון בהתפתחויות האחרונות באזור, ובמיוחד אחרי התוקפנות הישראלית הפרועה נגד לבנון", כך לדברי חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה. הוא שיבח את הסיוע הגדול שהעניקה סוריה לעם הפלסטיני וכן את תמיכתה באחדות הלאומית הפלסטינית ובזכויות העם הפלסטיני.

 

שר הפנים, רוני בר-און, פנה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בבקשה לפתוח בחקירה נגד חברי הכנסת ג'מאל זחאלקה, ואסל טהא ועזמי בשארה, בעקבות נסיעתם לסוריה. בר-און אמר בפנייתו כי השלושה יצאו לסוריה ללא אישורו, כפי שמתחייב על-פי חוק, ולפיכך יציאתם מהווה עבירה על החוק. "יש לנקוט בכל ההליכים המתבקשים על מנת למצות את הדין עם חברי כנסת אלה, ולעצור את התופעה המבישה", אמר בר-און.

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
עזמי בשארה
צילום: חגי אהרון
צילום: איי אף פי
הנשיא אסד
צילום: איי אף פי
מומלצים