שתף קטע נבחר

רמון: "לאחר הנשיקה - ה' נתנה לי הטלפון שלה"

חיים רמון שמע את כתב האישום, לפיו נישק את החיילת ה' באחד ממשרדי הממשלה בניגוד לרצונה, כשביקשה תמונה למזכרת. הוא הכחיש, מסר גירסה משלו - וביקש משפט בזק: "ויתרתי על הרבה מזכויותיי"

שר משפטים על ספסל הנאשמים: פרקליטות מחוז מרכז הקריאה הבוקר (יום ב') את כתב האישום נגד שר המשפטים, חיים רמון, מול הרכב מיוחד של שלושה שופטים בבית משפט השלום בתל אביב - חיותה כוחן, דניאלה שיריזלי ודניאל בארי. לפי כתב האישום נישק רמון את ה', חיילת שעבדה עד לאחרונה באחד ממשרדי הממשלה, וזאת בניגוד לרצונה.

 

בכתב התגובה הכחיש רמון את המיוחס לו, וטען כי החיילת היא זו שחיבקה אותו, פלירטטה ואף ביקשה שיצטרף אליה לטיול בחוץ-לארץ. "אתה יודע שאני לא יכולה לעמוד בפניך", אמרה לו - לטענתו.

 

פרקליטו של רמון, עו"ד דן שיינמן, כתב בתגובה שהוגשה לבית המשפט כי "ברור היה שלא מדובר בהצעה רצינית, אך היה בה

יסוד של פלירטוט, כפי שעולה מכל התנהגותה במהלך הפגישה בינהם. המתלוננת ביקשה מהשר להצטלם עימה, בצילום אשר יוצג בבית המשפט נראית המתלוננת כששתי ידיה כרוכות סביב רמון. כאשר האחת חובקת את גבו והשנייה את בטנו, זאת כאשר החזה שלה מוצמד לחזהו וראשה מנוח על צווארו וכתפו. בתמונה נראה רמון כשהוא מחבק אותה ויד אחת על מותניה וידו השנייה נמצאת בכיס מכנסיו".

 

עורך הדין הדגיש כי בתמונה המתלוננת מחייכת חיוך רחב ונראית מאושרת. עוד טען עו"ד שיינמן כי "החיבוק הצמוד של המתלוננת בתמונות עם רמון אינו דומה לתמונות אחרות ממצלמתה, בהן היא מצולמת עם שרי ממשלה אחרים".

 

על פי כתב האישום, השר לשעבר נישק אותה בפיה במשך מספר שניות מיד לאחר הצילום השני. אך לטענת עו"ד שיינמן, "פחות מדקה לאחר ה'נשיקה' - שלטענת רמון, כלל לא הייתה - הם הצטלמו שוב, תמונה שלישית, בה שוב נראית המתלוננת כשהיא מחייכת, עיניה קורנות, היא רגועה וכתפה צמודה לכתפו של רמון ופניה וחיוכה נראים זהים למצבם בשתי התמונות הראשונות".

 


רמון ובת זוגו ורד שרון-ריבלין (צילום: ניב קלדרון

 

רמון כאמור טוען כי בניגוד לגירסתה של המתלוננת, לא הייתה כל נשיקה בין הצילום השני לשלישי. לדברי עו"ד שיינמן, עם סיום צילום התמונות, היא התקרבה לחדר בו היה, שם צפה בטלוויזיה ואמרה לו דבר מה, אך מכיוון שלא שמע את דבריה סימן לה בידו כי לא שמע. "אז היא נכנסה לחדר, התקרבה אליו, וכך נוצרה ביניהם קירבה פיזית שבעקבותיה נשקו זו על זה על השפתיים, נשיקה חטופה שנמשכה כשתי שניות, ואשר היתה באופן הדדי וללא החדרת לשונו לפיה. הנשיקה לטענתו היתה המשך טבעי לפלירטוט ולחיבוק בצילום ולאחר מכן, טוען רמון, אמרה לו, 'נדבר, נהיה בקשר', ומסרה לו פתק עם מספר טלפון הנייד שלה ואת שמה", טען עורך הדין.

 

במהלך הדיון בבית המשפט, חזר רמון על דבריו שיש לנהל את המשפט כמה שיותר מהר. "אני מעדיף שהמשפט יתנהל במהירות האפשרית, מכיוון שגם אני עשיתי כל מאמץ וויתרתי על הרבה מזכויותיי כדי שהמשפט יתנהל במהירות. אני מבקש, כי אם יש תאריכים פנויים טרם ראש השנה, גם אם המשפט לא יתנהל ברצף וזאת על מנת שלא ינוהל לאחר חודש אוקטובר".

 

לבית המשפט הגיעו פעילי ימין קיצוני, וביניהם ברוך מרזל ואיתמר גביר, שקראו קריאות לעברו של רמון.

 

המשפט יימשך ב-16 באוקטובר, אז תעיד המתלוננת בדלתיים סגורות. בינתיים, בעודו נאבק על עתידו האישי והפוליטי, מחליף אותו באופן זמני עמיתו לסיעת קדימה, מאיר שטרית, כשר המשפטים.


פורסם לראשונה 11/09/2006 13:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
בין תמונה לתמונה: רמון
צילום: ניב קלדרון
צילום: ניב קלדרון
בא להפגין - על ההתנתקות: בן גביר
צילום: ניב קלדרון
מומלצים