שתף קטע נבחר

פינס על העבודה: צריכים לייצר אג'נדה

בטקס הרמת כוסית לקראת השנה החדשה אמר השר אופיר פינס לפעילים במפלגת העבודה כי נחוץ "חשבון נפש לאומי, תנועתי ואישי". הוא קרא לאולמרט לתת בידי העבודה את משרד הרווחה וראשות ועדת הכספים

"צריך לייצר אג'נדה משלנו. צריך להכין תוכנית מדינית וביטחונית. צריך חשבון נפש לאומי, תנועתי ואישי. שכל אחד יכה על חזהו ולא על חזה רעהו, ויבדוק איפה הוא לא היה בסדר. צריך לפעול יחד, רק בדרך זו נוכל להגיע להישגים" - כך אמר הבוקר (יום ו') שר התרבות המדע והספורט אופיר פינס בטקס הרמת כוסית בתל אביב שערך לפעילים של מפלגת העבודה.

 

כחלק מהניסיון להחזיר את העבודה למרכז הפוליטיקה קרא פינס לראש הממשלה, אהוד אולמרט, להעניק לסיעתו את תיק הרווחה. "אנחנו יודעים מה לעשות איתו", אמר.

 

פינס נתן עינו גם בוועדת הכספים. "לא ייתכן שבראש ועדת הכספים יעמוד מישהו מהאופוזיציה", אמר. "ליצמן הוא איש נחמד, אני אוהב אותו, אבל לא ייתכן שמישהו מהאופוזיציה יהיה שם. יש למנות את ברוורמן או יחימוביץ' לראשות הוועדה".

 

בנוגע למלחמה בלבנון אמר השר כי "היא הסתיימה אחרת ממה שציפינו. צריך ועדת חקירה ממלכתית, גוף שהציבור יאמין לו. לא יכול להיות שהנחקרים ימנו את החוקרים. כולם היו צריכים להצביע ביחד בעד הוועדה, ולקחת אחריות"

 

לדבריו, "הפוליטיקה עומדת היום בפני צונאמי. ראיתי שראש הממשלה נסחף בזרם הפופוליסטי ומבקש לשנות את שיטת הבחירה. כבר ראינו מה קרה בשיטת הבחירה הישירה, זה מה שצריך לשנות - את שיטת הבחירה? צריך לשנות את התרבות הפוליטית, את תרבות השקר, שמנהיגי מפלגות מדברים אחד בפה אחד בלב". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ששון תירםענת זכאי
פינס. יודעים מה לעשות עם הרווחה
צילום: ששון תירםענת זכאי
מומלצים