שתף קטע נבחר

המשטרה: סליחה שכינינו ערבים "ערבושים"

בהודעה שנשלחה לקציני משטרה בביפר נאמר ש"15 אלף ערבושים הגיעו לעצרת באום אל פחם". במשטרה אומרים שזו היתה תקלה חמורה, "נגד האחראי ייבחנו צעדים משמעתיים"

מרכז השליטה הארצי (משל"ט) של המשטרה מסר אמש (יום ו') לקציני המשטרה ש"15 אלף ערבושים הגיעו עד כה לעצרת באום אל פחם". ההודעה נשלחה בביפרים, כפי שדווח בגלי צה"ל, ובמשטרה מתנצלים ואומרים שזו היתה תקלה חמורה.  

 

מהמשטרה נמסר ל-ynet בתגובה: "מדובר בתקלה חמורה שתוקנה לאלתר, ונגד האחראי ייבחנו צעדים משמעתיים".

 

חבר הכנסת אחמד טיבי (רעמ-תעל) אמר בעקבות הפרסום כי "הגזענות עברה מן הרחוב אל שורות המשטרה המתייחסת אל הערבים כאל אויבים שיש למגר אותם. הדבר אינו מפתיע אך הוא נורא וקשה כאשר הוא נשמע מפי אנשים שגם כונו על ידי גזענים בשם 'יהודונים'. כדאי להעביר בקרב המשטרה שיעורים בהיסטוריה של העם היהודי בנוסף לשיעורי אזרחות".

 

חבר הכנסת דב חנין (חד"ש) הביע את זעמו על תגובת המשטרה שהגדירה את המקרה כ"תקלה": "מי שבחר להגדיר את המקרה כתקלה, אינו מבין מהי הבעיה. הבעיה היא שכנראה בתוך הסגל הבכיר של המשטרה נמצאים אנשים שחושבים שגזענות היא אופנה מקובלת. הפרשה היא סימן נוסף בהתרחבות המחלה המדבקת של הגזענות בחברה הישראלית - מחלה שלא מסכנת רק את האוכלוסיה הערבית, אלא את החברה הישראלית בכלל". 


עצרת ענק באום אל פחם (צילום: חגי אהרון) 

 

יו"ר חד"ש, מוחמד ברכה, הגיב על הודעת המשטרה: "זו אמירה מסוכנת ומעליבה, אך מוכיחה את הלך הרוח במסדרונות המשטרה. לא במקרה ציינה ועדת אור כי המשטרה מתייחסת אל הערבים כאל אויבים. מובן מאליו שיש לחקור את המקרה, אך מעבר לכך דרושה עבודה יסודית כדי לתקן את האווירה העלובה השוררת במשטרה ובכוחות הביטחון".

 

אלפים רבים הגיעו לעצרת השנתית ה-11 שכינס הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית. ראש הפלג הצפוני, השייח ראאד סלאח, אמר באותו אירוע ש"בקרוב מאוד תהיה ירושלים בירתה של הח'ליפות המוסלמית החדשה".

 

השייח הוסיף כי ראש הממשלה אריאל שרון, ונשיא המדינה משה קצב, קיבלו "עונש מאללה" לאחר שזממו לפגוע במסגד אל אקצה. סלאח התייחס במהלך דבריו גם להתבטאות המיוחסת לאפיפיור , בנדיקטוס ה-16, נגד האיסלאם. האפיפיור, שציטט בהרצאה בגרמניה את הקיסר הביזנטי מנואל השני פלאיולוגוס, אמר כי הנביא מוחמד הביא לעולם רק רוע.

 

"אני מקווה שהאפיפיור כשל בלשונו או שהייתה זו פליטת קולמוס, שאם לא כן, פירוש דבריו הוא קריאה ישירה לעמי אירופה לעמוד מאחורי הנשיא בוש וישראל במלחמתם נגד האיסלאם", אמר סלאח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
העצרת באום אל פחם
צילום: חגי אהרון
מומלצים