שתף קטע נבחר

הח"כים מבל"ד חזרו מביקור בסוריה ובלבנון

אחרי ביקור בסוריה ובלבנון, במהלכו נפגשו הח"כים מבל"ד עם בשאר אסד ועם פואד סניורה, חזרו המחוקקים ארצה. הם ייחקרו בקרוב בחשד ליציאה שלא כדין למדינת אויב

חברי הכנסת של בל"ד חזרו הערב (שבת) לישראל מביקור בסוריה ובלבנון, למעט ח"כ עזמי בשארה. כך מסרו גורמים בבל"ד. המשלחת, ובראשה שלושת חברי הכנסת - עזמי בשארה, ג'מאל זחאלקה ו-ואסל טהא - יצאה לפני תשעה ימים לביקור בדמשק ובביירות.

 

הם נפגשו עם נשיא סוריה, בשאר אסד, ועם ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה. הח"כים ביקרו בדאחייה של ביירות ועמדו מקרוב על מראות ההרס. הח"כים קיבלו סקירה על ההפצצות הישראליות ותוצאותיהן ועל הסבל שנגרם לאזור. הם הביעו סולידריות עם התושבים ודיברו על ההלם והזעזוע שחשו נוכח עוצמת ההרס שנגרמה לאזור. לפי העיתון הלבנוני "א-ספיר", שיבח בשארה את הלבנונים על הניצחון שהשיגו אך הזהיר שלא יקלו ראש בהישג אחרי כל מה שהקריבו.

 

בביקורם בסוריה, הזהיר בשארה את הסורים מפני האפשרות ש"ישראל תצא למתקפה מקדימה ביותר ממקום אחד, וזאת כדי להתגבר על המשבר הפנימי הפוקד אותה ובניסיון לשקם, ולו במקצת את כושר ההרתעה שלה".

 

חברי הכנסת מבל"ד צפויים להיחקר בהוראתו של היועץ המשפטי לממשלה. עוזרו של היועץ המשפטי, עו"ד רז נזרי, כבר שיגר מכתב בעניין לראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, לפיו יש לחקור את הח"כים בחשד ליציאה שלא כדין למדינת אויב.

  

עו"ד נזרי ציין כי לפי חוק אזרחים ישראלים אינם מורשים לצאת למספר מדינות המוגדרות כמדינות אויב. "היוצא ביודעין ושלא כדין מישראל... לסוריה... דינו מאסר ארבע שנים", לשון החוק. עוד מציין עו"ד נזרי כי יציאה למדינות אלה אפשרית אך ורק בהיתר משר הפנים או מראש הממשלה. בפועל איש לא אישר את יציאת שלושת חברי הכנסת לסוריה.

 

במכתב ששיגר שר הפנים, רוני בר-און, ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הוא ביקש להפעיל את סמכותו להשתמש בתקנות לשעת חירום המאפשרות הטלת סייגים על יציאה מהארץ. כמו כן ביקש משרת החוץ, ציפי לבני, לשלול את דרכוניהם הדיפלומטיים של הח"כים מבל"ד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים